Kayseride Kaplıca ve İçmeler

'İç Anadolu Bölgesi' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 22 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kayseride Kaplıca ve İçmeler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  TERMALIZM

  YEŞILHISAR İÇMECESİ

  Kayseri'nin 70 kilometre güneydoğusunda bulunan bu içmece, Yeşilhisar ilçesi yakınındadır. Tabi sıcak suyu yanında, mide, safra kesesi, böbrek taşlarının düşürülmesi gibi hastalıklara oldukça faydalı olan içme suyu vardır. Buradaki suyun bağırsaklardaki iç yaraları tedavi ettiği bilinmektedir.

  BAYRAMHACI KAPLICASI

  Kaplıcanın uzaklığı Kayseri'ye 60 km, Yuvalı üzeri 55 km dir. Şehrin batı kesiminde Bayramhacı köyündedir. 42 derecelik tabi sıcak suyu ile özellikle romatizmal hastalıklar için oldukça faydalıdır. Yeterli konaklama tesisleri vardır. Buralarda çadır termalciliği de önem taşır.

  TEKGÖZ KAPLICASI

  Kayseri'ye yaklaşık 40 kilometre mesafede ve şehrin batısındadır. Romatizmal hastalıklara, mafsal ağrılarına ve kadın hastalıklarına iyi gelen kaplıcada kabin şeklinde otel odaları vardır. Sosyal tesisleri yeniden düzenlenmiştir.


  ZİLE İÇMESİ

  Develi'nin Zile Bucağı'ndadır. Mide ve barsak hastalıkları için faydalı suyu vardır. Özellikle burasının yüksek ve açık havalı oluşu, suyun etkisini daha da arttırmaktadır. Çadırla konaklama imkanı vardır.

  HACI VELİ KAPLICASI

  Kayseri'ye 16 km de Adana yolu üzerindeki bu kaplıca 1994 yılında hizmete girdi. İçerisinde zengin minaralleri bulunan 36,5 C'deki suyuyla özellikle romatizmal hastalıklara iyi geldiği söylenmektedir. Kaplıca Erciyes'in yeraltı sularının bu bölgede ortaya çıkmasından oluşmaktadır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kayseride Kaplıca İçmeler Forum Tarih
Kayseride Bulunan Yüzme Havuzları Kayseri Tanıtımı 16 Ağustos 2012
Kayseride Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Kayseri Tanıtımı 26 Ocak 2012
Kayseride Nerelerden Burs Bulabilirim? Kayseri Tanıtımı 24 Ocak 2012
Kayseride Bulunan Yabancı Dil Kursları Kayseri Tanıtımı 26 Aralık 2011
Kayseride Bulunan Özel Dershaneler Kayseri Tanıtımı 26 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş