Kayseride kültürel faliyetler

'İç Anadolu Bölgesi' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 22 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kayseride kültürel faliyetler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BELEDİYE KONSERVATUARI

  1985-1986 eğitim döneminde seksen öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Kayseri’nin dinamik yapısına uygun olarak her geçen gün büyüyüp gelişerek şehrin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sağlayan bir yapıya kavuşmuştur.

  Konservatuarımızın genel amacı; sanayi ve ticarette Türkiye’de kendine önemli bir yer edinmiş Kayseri’nin kültür,sanat ve sosyal hayatını da canlandırmak ve geliştirmektir.
  Melikgazi Kültür Merkezinde hizmet vermekte olan konservatuarımızda on altı farklı branşta (Gençlik Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, Klasik Türk Müziği Korosu, Tasavvuf Müziği Korosu, Ud, Kanun, Gitar, Ney, Keman, Bağlama, Piyano, Resim Bölümü, Tiyatro Bölümü, Halk Oyunları, Diksiyon Kursu) kurslar düzenlenmektedir. Düzenlenen kursların tamamı Milli Eğitim Bakanlığı denetimi ve gözetiminde olup kursiyerlerden hiçbir ücret talep edilmemekte, bütün giderler Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmaktadır.
  Kış Dönemi Kursları gelen talepler doğrultusunda akşam saatlerinde düzenlenmektedir. 15 yaş ve üzeri kesime hitap etmekte olan kurslar 8 aylık bir eğitim süresini kapsamaktadır. Bu sürede temel eğitimini tamamlayan kursiyerler yıl sonunda kurs bitirme sınavına katılmaktadır. Bu sınavda başarılı olan kursiyerler bir sonraki eğitim yılı için kayıtlarını tekamül sınıflarına yaptırıp eğitimlerini tamamlayarak konservatuardan mezun olabilmektedirler.
  2003-2004 Eğitim-Öğretim yılında ilk kez başlatılan yaz dönemi kursları 10-15 yaş grubu çocuklar içindir. Yaz dönemi kursları okulların kapanması ile başlayıp iki aylık bir dönemi kapsamaktadır.
  Konservatuara baş vurular 15 Ağustos-15 Eylül tarihleri arasında olup, kursiyerler yapılan eleme sınavları neticesinde konservatuara kabul edilebilmektedir.

  Adres: Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezi 1. Kat
  Bilgi İçin Tel: 0.352 232 20 40
   

Bu Sayfayı Paylaş