Kaybolan çocuk 56 yıl sonra döndü

'Yurt İçi Haberler' forumunda HÜZÜN_LÜ tarafından 20 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

 1. Kaybolan çocuk 56 yıl sonra döndü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ordu`nun Fatsa ilçesinde 15 yaşında ortadan kaybolan ve öldü sanılan Halil Yeşiltaş, 56 yıl sonra ana ocağına dönünce yakınlarını şaşırttı.


  15 yaşındayken aniden ortadan kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Halil Yeşiltaş`ın bu sürede 5 yıl İstanbul`da, 5 yıl Hollanda ve İtalya'da, 46 yıl ise Amerika'da yaşadığı ortaya çıktı.

  Çok iyi derecede İngilizce bildiği belirtilen 70 yaşındaki Halil Yeşiltaş, Amerika`da çeşitli otellerde garsonluk yaptığını söyledi. Halil Yeşiltaş, "Ben Amerika`dayken annem ve babam ölmüş. Şimdi onların mezarına gideceğim ve dua edeceğim. Onları çok özledim, umarım onlar da beni çok özlemiştir" dedi.

  Halil Yeşiltaş`ın yeğeni Turgut Yanık ise, "Dayım yurt dışındayken emekli olmuş. 1976 yılında kısa süreli Türkiye`ye gelmiş ama biz bunu bilmiyoruz. Yurt dışındayken yaşlılar yurdunda kalmış. Daha sonra alzheimer hastalığına yakalanmış. Sokakta öylesine gezerken bir Türk vatandaşımızın dikkatini çekmiş. Dayımın hasta olduğunu anlamış ve Türkiye`ye dönmesi için yardımcı olmuş. Türkiye`ye gelince biz de çok şaşırdık, o da çok şaşırdı. Çünkü biz onu öldü biliyorduk" diye konuştu.

  (ekolay)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kaybolan çocuk yıl Forum Tarih
Ormanda Kaybolan Ayı Minnoş Çocuk Masalı Çocuklara Masallar Fıkralar 14 Aralık 2010
Teknolojiyle Kaybolan Meslekler Nelerdir? Meslekler Rehberi 19 Ekim 2012
Günümüzde Kaybolan Meslekler ve Gelenekler Nelerdir? Meslekler Rehberi 18 Ekim 2012
Kaybolan Kimseye Kavuşmak İçin Okunacak Dua Dualarımız Dua paylaşımları 14 Mayıs 2012
Çanakkale Savaşında Kaybolan İngiliz Taburu Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 17 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş