Kaya Yanar Kimdir - Kaya Yanar Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 29 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kaya Yanar Kimdir - Kaya Yanar Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kaya Yanar Kimdir - Kaya Yanar Resimleri - Kaya Yanar Biyografisi - Alman stand-up Komedyen Kaya Yanar  Kaya Yanar (* 20 Mayıs 1973, Frankfurt am Main, Almanya) Türk asıllı Alman komedyen ve moderatör

  Kaya Yanar'ın ailesi 1965 yılında Arapların yoğun olarak yaşadığı Türkiye'nin Hatay / Antakya şehrinden Almanya'ya çalışmak için gitti. Yabancı bir ülkede, Almanya'nın Frankfurt kentinde, iki kültürün arasında doğan Kaya Yanar'ın bu yüzden ne Türkçe'yi ne de Arapça'yı düzgün olarak konuşamadığını söylediği ifadesi Alman basınında yeraldı. [2] Kaya Yanar temel eğitimini Almanya'nın Frankfurt kentinde Humanistisches Heinrich-von-Gagern-Gymnasium okulunda tamamladı. Almanya'da yaşayan Türkleri çok iyi gözlemleyen Kaya Yanar, toplumsal sorunları Alman toplumuna mizahi bir şekilde yansıtabilmek için komedi şeklinde anlatımın çok daha iyi olabileceğini düşündü ve sağ liberal komedyen olarak eğitim almaya karar verdi.

  2001 yılında Almanya'nın ünlü televizyon kanalı Sat1'de Was Guckst du? adıyla program yapan Kaya Yanar, sosyal konuları işlediği, Türk toplumunu Alman toplumuyla kıyaslayarak yaptığı esprileriyle Alman kamuoyunun ilgisini çekti. Bu program sayesinde çeşitli Alman kuruluşları tarafından kendisine ödüller verildi.

  Ödülleri

  * 2001 Alman Televizyon Ödülü (Deutscher Fernsehpreis En iyi aile Was guckst du?!
  * 2001 Alman Komedi Ödülü (Deutscher Comedypreis) En iyi komedi yayını für Was guckst du?!
  * 2001 Romy (Televizyon ödülü) (Goldene Romy) İn iyi program fikri Was guckst du?!
  * 2005 Yeşil Palmiye Ödülü (Grüne Palme) insanlararası iletişimde katkılarından dolayı.

  DVD'leri

  * Was guckst du?! – Best of Staffel 1-4 (2004)
  * Made in Germany Live (2008)
  * Was guckst du?! - Best of Staffel 5-8 (2008)
   

Bu Sayfayı Paylaş