Kayıp Kitap Barnabas'ın Sırrı - Aydoğan Vatandaş

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kayıp Kitap Barnabas'ın Sırrı - Aydoğan Vatandaş konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kayıp Kitap Barnabas'ın Sırrı - Aydoğan Vatandaş - Kitap Özet  Kitap Özet


  80'lerin başında Hakkari'nin Kelo Memo Dağı'nın yakınındaki Uludere Mağarası'nda köylüler, avlanmak için yazın yaylaya çıktıkları vakit, zeminden epey aşağıda, geniş bir oda büyüklüğündeki loş mağarada bir taş lahit bulurlar. Lahdin kapağını açtıklarında mumyalanmış bir ceset, bir tomar papirüs ve bazı eşyalar görürler.

  Köylüler, Dünya'yı yerinden oynatacak bu keşfin farkında olmadan üzerinde Aramice yazılar olan papirüsleri sobada yakmak üzere yola koyulurlar. Yolda giderken Papaz Marcellius'la karşılaşırlar. Papaz Marcellius gördüklerine inanamaz ve oracıkta yere yığılır. Papazı güçlükle kendine getiren köylüler onu da yanlarına katarak kiliseye giderler.

  Mercellius kitabın kapağını çevirdiğinde “Ben Kıbrıslı Barnabius. Tespihe layık âlemlerin Rabbından bütün olarak, Ruhül Kudüs'le Meşaha'ya vahyolunan İsa'dan duyduğum… 48 yıl sonunda… Dördüncü nüsha…” ifadeleriyle karşılaşır.

  Kitabın Aramice yazılmış Barnabas İncilinin aslı olduğunu fark eden rahip Dünya'nın sayılı Aramice uzmanlarından biri olan Profesör Kemal Yılmaz'a başvurur. Profesör çalışmasına başladığında kendini istihbarat örgütlerinin ve yeraltı cemaatlerinin hedefi olarak bulur. Bu sırrı öğrenen ve saklı kalmasını sağlayabilen, gücü elinde tutmayı başarabilecektir. İşte bu yüzden KGB'den Vatikan'a Ergenekon'dan Thule'ye herkes kitabın peşine düşer.

  Benzer içerikli araştırması Apokrifal'le Türkiye'de aylarca tartışılan Aydoğan Vatandaş bu kez okuru, sürükleyici üslubuyla kurgusal olarak ele aldığı denklemin içine sokmayı başarıyor.

  “Kitap, kurgu ve roman tekniği açısından ‘çok güzel' bir eser ve Türkiye'nin Dan Brown'ı olma yolunda Vatandaş'a büyük bir adım attıracağı kesin…”
  Yiğit Bulut, Vatan

  “Vatandaş'ın bu kitabında, Barnabas İncili dışında daha başka konular hakkında da bilgi ediniyoruz. Kitapta Cabiriler, yılana ve Azazil'e tapanların günümüzdeki temsilcilerine ait bilgi ve ipuçları da veriliyor… Ayrıca istihbarat örgütlerinin soluk soluğa kovalamacaları hususunda düşündürücü bilgiler de var…”
  Abdullah Aymaz, Zaman

  “Ergenekon iddianamesine göre elde edilen bazı belgelerde örgütün tarikatvari bir yapılanmada olduğu iddia ediliyor. Doğrusu çok şaşırdığımı söyleyemem zira Aydoğan Vatandaş'ın Kayıp Kitap Barnabas'ın Sırrı adlı romanında benzeri iddiaları okumuştum.”
  Nuh Gönültaş, Bugün

  Kitap Kapak

  [​IMG]

  Kayıp Kitap Barnabas'ın Sırrı
  Aydoğan Vatandaş
  · Timaş Yayınları
  · Basım Tarihi : 12 - 2009
  · ISBN : 978-605-114-139-8
  · Sayfa Sayısı : 172
  · Etiket Fiyatı : 12.00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kayıp Kitap Barnabas'ın Forum Tarih
Kayıp Parça Kitap Özeti - Pedro Mairal Kitap Özetleri & E-Kitaplar 3 Aralık 2010
Kayıp Kahraman Kitap Özeti - Rick Riordan Kitap Özetleri & E-Kitaplar 3 Aralık 2010
Kayıp Ruhlar Cenneti Kitap Özeti - Veysel Dikmen Kitap Özetleri & E-Kitaplar 25 Kasım 2010
Kayıp Yüzler Kitap Özeti - Emir Kalkan Kitap Özetleri & E-Kitaplar 21 Ekim 2010
Kayıp Kitap 397 - Serhat Ahmet Tan Kitap, Resim ve Dergi 25 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş