Kavalier Ve Clay'in Akıl Almaz Maceraları - Michael Chabon

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda DeMSaL tarafından 5 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Kavalier Ve Clay'in Akıl Almaz Maceraları - Michael Chabon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kavalier Ve Clay'in Akıl Almaz Maceraları - Michael Chabon kitap tanıtımı - kitap özeti  Kitabın künyesi
  Kavalier Ve Clay'in Akıl Almaz Maceraları

  Michael Chabon
  · Everest Yayınları
  · Basım Tarihi : 03 - 2010
  · ISBN : 9789752891029
  · Sayfa Sayısı : 726
  · Etiket Fiyatı : 25.00 TL


  Kitap hakkında

  İkinci Dünya Savaşı'nın arifesinde Yahudiler için Avrupa'da hayat iyice zorlaşmıştır. Prag'ta yaşayan Kavalier ailesi tüm servetini, en büyük oğullarını Amerika'ya göndermek için harcar. Maceralı bir yolculuktan sonra bir gece Joe Kavalier, kuzeni Sammy Clay'ın Brooklyn'deki evine ulaşır.

  İllüzyonun büyüsüyle sarmalanmış ressam Joe, çizgi roman dünyasına âşık Sam'le çizginin ve öykünün olağanüstü bileşiminde önce yakın dost, sonra da ortak olurlar. Birlikte Nazi zulmüne karşı savaşan Kurtaran'ı yaratırlar. Bütün hayallerini bu çizgi roman karakterinin sonsuz gücüyle gerçekleştirirler. Geçirdiği çocuk felcinden miras zayıf bacaklarıyla değil, Kurtaran'ın kaslarıyla koşar Sam Clay; Kavalier ailesini Nazilerin elinden, Kurtaran kılığına girmiş Joe kurtarır.

  Michael Chabon'a 2001'de Pulitzer Ödülü kazandıran Kavalier & Clay, savaşı, sanatı ve yaşamı tarihin sürprizlerle dolu dönemeçlerinde harmanlayan nefes kesici bir roman. Kavalier ile Clay'in akıllara durgunluk veren serüvenlerini okurken, İkinci Dünya Savaşı'nın fırsatlar ülkesinden görünüşünü, o yıllarda New York'ta bulunan Yahudilerin sosyal konumlarını, romanın akıcı kurgusu içinde, bir film tadında izleyeceksiniz.

  Kitap kapağı

  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş