Katil Piranalar - Piranalar Hakkında Bilgi

'Akvaryum - Balık Dünyası' forumunda Mavi_inci tarafından 4 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Katil Piranalar - Piranalar Hakkında Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Katil Piranalar - Piranalar Hakkında Bilgi  [​IMG]


  Piranha'lar Güney Amerikada'ki sularda bulunurlar özellikle Brezilya,Peru anavatanlarıdır.Tabiki doğa'da yaşayan piranha ile akvaryum'daki arasında renk ve davranış bakımından büyük farklılıklar vardır.Bazı websayfalarında Brezilya'da çifçilerin sığırlarını piranhaların olduğu nehirlerden karşıya geçirirken hep bir kayıp verdikleri falan yazıyor ama hatırladığım kadarı ile şuana kadar kayıtlara geçmiş, piranhalar tarafından öldürülmüş insanın olmadığı.Acaba çifçiler nehirlerden uçarakmı geçmeyi tercih ediyorlar?

  Serrasalmus Niger Nami diger "Black Piranha" türünün en saldirganıdır.Dogada diger piranha turleri gibi suru halinde yaşamaz .Black 14 inc. ve daha fazla boylara ulaşır sarı ile kahverengi rengi arası bir renkten siyaha giden bir renktedir .
  Beslenme şekli ; canlı balık veya kurt lardır.(tabiki su kurdu) Önemli gördügüm bir konuya deyinmek isterimki, bu canlıların beslenme alışkanlıkları arasında insan veya diger büyük canlılar yoktur. Filimlerde işlenilen piranha sadizmi tamamen hayal ürünüdür. Cok nadir olarak sularin çekildigi zamanlarda bazı vakalar vuku bulmustur örneğin bazı Amazon yerlilerinin ayak parmaklarından bir tane eksiktir. Ama bu tamamen piranha'larin savunma içgüdüsüdür.Kuraklıkla baslayan su seviyesinin azalması piranhaları en agrasiv seviyeye getirir. fiyat bakimindanda biraz düşündürücüdür. Malesef Türkiye'de bulunmamakla beraber Amerika'dan getirmek $200 ile $300 arasinda değişir. (ölü gelme ihtimalide dahil) Hala almak isterseniz mail adresini veya websayfasinin adresini verebilirim.
  Serrasalmus Nattereri Sadist duygularınızı tatmin etmeniz için Türkiye'de bulabileceğiniz en iyi türdür. Ensevdigi yemek japon balığı veya diğer tombul balık türleridir. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus; kendini bilim adami sanan bazı akvaryumcuların size bu tür yerine "PACU" denilen ot piranha'sını vermeye calışmaları ve ahkam kesmeleridir. ( Eger ot yiyen bir piranhanız olsun istemiyorsaniz dikkatli olun)
  Serasalmus Piraya En tehlikeli piranha türlerindendir.Bu tür Brazilya'da bulunur red piranha'nın vücüt şekline benzeyen yapısı ve yakın renklere sahiptir.Zor bulunan bir türdür ve profosyenellerce beslenmesi tavsiye edilir.
  Serasalmus Rhombeus (white piranha) Brezilya ve Orinico bölgesinde bulunur ve 12-14 inc.'e kadar büyüyebilir .Gümüş rengi,dar bir
  kafası ve yassı bir vücüda sahiptir.Üst yüzgecinden kuyruğuna kadar siyah bir sınır vardır ve kafasından sonra kambur bir vücüt yapısı vardır.Dişeri olduğundan dolayı tehlikeli olabilir.
  Pacu Akvaryumcularda gördüğünüz kocaman piranhalara benzeyen balıklar %100 pacu'dur.Pacu red piranha'nın bir akrabasıdır.
  Sağlığına düşkün bir balık olmasından ötürü vejeteryandır ama ne verirseniz ayırt etmeden yer( ben üzüm bile yediridim) yani suda
  yüzen inekte diyebilirsiniz.Buda yetmezmiş gibi aç bırakırsanız et bile yedirebilirsiniz anlıyacağınız çok aptal bir balıktır ve kısaca piranha kategorisine bile girmeyi başaramaz şekil itibari ile bir benzerlik olmasının dışında.
  Arouwana 'lar hakkında genel eğer kedi veya köpekleri seviyorsanız ve balık beslemek istiyorsanız Arouwana sizin için en iyi seçim olacaktır,akvaryuma koyduktan çok az bir süre sonra utangaçlıgını tamamen üstünden atar ve 1 hafta veya daha kısa bir süre sonra elinizden yemek yedirebilirsiniz.Canlı balık,et,japon yemi kısaca ne bulsa yer cok cok oburdur boyu 1.50mt. 'ye veya daha fazlasına kadar uzar.Özellikle Arouwana Red Tail Golden ve Arouwana Green Asian harika renkler ve desenlere sahiptir... fiyatıda daha pahalıdır...  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Katil Piranalar Piranalar Forum Tarih
Ailenizi ilgilendiren kararlar alınırken nasıl katılıyorsunuz? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 26 Eylül 2017
Merhaba Aranıza Yeni Katıldım. Aramıza Yeni Katılanlar 22 Mayıs 2017
Osmanlı birinci dünya savaşına neden katıldı kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
Hatay ne zaman Türkiye'ye katılmıştır kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017
Montrö Boğazlar Sözleşmesine katılan devletler nelerdir kısaca Tarihi Bilgiler 12 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş