Kaspersky'den uyarı!

'Spy ve Virüs Haberleri' forumunda Siraç tarafından 1 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Kaspersky'den uyarı! konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kaspersky, siber suçluları tek tek yakalıyor!

  Cep telefonu kulanımı her geçen gün artıyor ama bu artış sadece üreticileri sevindirmiyor...
  [​IMG]


  Kaspersky Lab'ın Altın sponsor olduğu IDC Orta Doğu, Afrika ve Türkiye'nin en prestijli etkinliklerinden biri olan BT Güvenlik Seminerler Serisi 2009, "Yeni Ekonomik Çağda Gerçek ve Algıyı Dengelemek" teması ile Ankara'da gerçekleşti. BT güvenliği konusunda teknoloji ve trendlerin tartışıldığı seminerde Kaspersky Lab Mobil Çözümleri Ürünü Müdürü Victor Dronov da "Akıllı Telefon Kullanımı: Günümüzün Güvenlik Sorunları" konusunda bir konuşma yaptı.

  Seminerde yaptığı sunumda, akıllı telefonları etkileyen tehditlere ve onların çözümlerine dikkat çeken Dronov, cihazların kaybedilmesi ve çalınması, veri kaybı, SMS spamları ve bu cihazlara yönelik oluşturulan kötü amaçlı programlar hakkında detaylı bilgi verdi.

  Günümüzde kurumsal mobil kullanıcı sayısının hızla artmasıyla birlikte bu sayısının 2010 yılına kadar 269 milyonun üzerine çıkmasının beklendiğini de belirten Dronov; "Özel bilgilerin bu cihazlarda saklanması ve en önemlisi ödemelerde de kullanılmaya başlaması siber suçluların sayısının da artmasına neden oluyor" dedi. Kamuoyunda konuya ilişkin az bilinilirlik de siber suçluların kolay para kazanabilmek için ilk olarak mobil cihazları tercih ettiği gözleniyor.

  Kaspersky Lab'ın mobil cihazlara yönelik geliştirdiği Kaspersky Mobile Security programının özelliklerinden bahseden Victor Dronov konuya ilişkin şunları söyledi; "Geniş teknolojileri çözümleri sunan lider ürünlerden biri olan Kaspersky Mobile Security, mobil kullanıcıları karşılaşabilecekleri pek çok farklı BT güvenlik tehdidine karşı koruyor". Kaspersky Mobile Security, akıllı telefonları, en önemlisi kişisel verileri kayıp ve çalınmaya karşı koruma altına alıyor. Kaspersky Mobile Security ile akıllı telefonlardaki tüm kişisel bilgiler uzaktan bloke edilip istenildiğinde silinebiliyor. Ayrıca akıllı telefonun yerinin tespit edilmesi ve "yeni kullanıcı"sının kim olduğunu öğrenilmesi de Kaspersky Mobile Security ürünü ile mümkün.  kaynak:chiponline
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kaspersky'den uyarı Forum Tarih
Kütüphaneye Gitmeye Niçin İhtiyaç Duyarız Kitap, Resim ve Dergi 27 Ocak 2014
İşitme, Duyma, Nasıl Duyarız, Nasıl İşitiriz Seviyeli-Ciddi Konular 7 Ağustos 2012
Ganzfeld Uyarımı Nedir - Ganzfeld Uyarımı Hakkında Bilgi Psikoloji 22 Şubat 2012
Trafik Kazalarının Olmaması İçin Yayalara Ve Sürücülere Uyarı Cümleleri Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 27 Aralık 2011
Ölçmeye Neden Gereksinim Duyarız Seviyeli-Ciddi Konular 21 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş