Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) RC3 Download

'Türkçe Yama Arşivi' forumunda Siraç tarafından 31 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) RC3 Download konusu Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) RC3 Download

  Tanıtım:
  Lütfen bu program açıklamamızı tamamen okuyunuz, zira aşağıda yama dosyasını yüklemeden önce mutlaka uygulamanız gereken bazı adımlardan bahsedilmiştir

  Uzunca süredir özellikle Beta sürümleri ile iyi bir çıkış yapan Kaspersky'nin en büyük eksiği, Türkçe desteği barındırmıyor olması idi. Ne yazık ki mevcut yamalar sadece bir önceki kararlı sürümlerde düzgün çalışabildikleri için, sitemizde de yayınlama imkanını bulamıyorduk.

  Nihayet editörlerden bosluk ve acne tarafından hazırlanan bu Türkçe dil yamasını denedik, ve gerçekten de özenle hazırlandığını, mevcut tüm kararlı ve beta sürümler ile de düzgün çalıştığını görüp siz değerli ziyaretçilerimizin kullanımına sunabildik. Yama Dosyası tüm 2009 sürümlü Kaspersky Antivirüs ve Kaspersky Internet Security yazılımlarında kullanılabiliyor. Biz denemelerimizi tüm çıkan kararlı ve beta olan en son 2009 sürümlü Kaspersky Antivirüs ve Kaspersky Internet Security programları ile yaptık. Herhangi bir problem olmadan Türkçe'ye dönüştürme işlemini gerçekleştirebildik.

  2009 sürümlü yamada neler yeni?


  Editörlerinden bosluk tarafından, uygulama mesajları haricindeki tüm eksiklikler ve hatalar giderilerek, yeni 2009 sürümüne (şu anda geçerli en son sürüm olan 8.0.0.454) tam olarak uygulandı
  Eski Beta ve Stabil 2009 sürümleri için de ek resimler ve çeviri metinleri eklendi (2009 sürümlü TÜM Kaspersky yazılımları ile uyumlu durumda)
  Uygulamanın önemsiz bazı mesajları dışındaki tüm satırlar çevirildi ve kontrol edildi (Sadece önemsiz olan bazı uyarı mesajları tam olarak çevrilemedi. Bu tip durumlarla karşılaştığınızda lütfen hata penceresinin ekran görüntüsünü alıp bize gönderiniz. Böylelikle düzgün görüntülenemeyen uyarıları tamamen düzeltme şansını yakalayabileceğiz)
  Hazır kurulum dosyası tamamlandı ve gerek Windows başlangıcı simgeleri, gerek uygulama logoları, gerekse de yama kaldırımı sonrasında orjinal kayıt dosyalarına geri döndürme işlemleri tamamen düzenlendi.
  Yardım seçeneği (henüz tam anlamıyla ele alınmadı ve orjinal türkçe yazılımdan alındığı için hatalı bol miktarda satır bulunuyor; ancak oldukça yararlı olacağını düşünüyoruz) ve diğer ek resimler konuldu.
  Lisans bilgileri eklendi ve lisans uyarıları kısımları düzenlendi
  Editör DeLiDoLuNeT tarafından, dahili uygulama ve kurulum resimleri Türkçeleştirildi

  İlerideki sürümlerde neler yapılacak?

  Eksik kalan tek yer olan önemsiz satırların çevrilmesi işlemi tamamlanacak
  Yardım dosyası güncelleştirmesi ele alınacak (Henüz, sadece Türkçe sürümle gelen yardım dosyasını ekleyebildik. Umarız yardım dosyasını sizlerin de talebi olursa, ileride güncelleyebileceğiz)
  Kurulum dosyası ileriki sürümde tamamen güncellenecek ve kurulum uyarıları internet sitesi üzerinden değil, direkt olarak dosya içinden sunulacak

  Türkçeleştirme işlemi öncesinde yapılması gerekenler :

  Lütfen alttaki resimlerde belirtilen ayarlamaları resimlerdeki şekilleriyle KURULUMA BAŞLAMADAN veya YAMA KALDIRIMI İŞLEMİNE BAŞLAMADAN önce gerçekleştiriniz. Böylelikle çeviri yeniliklerini de tam anlamıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Türkçe yamamızı sisteminizden kaldırmak istediğinizde de aynı değişikliği uygulamanız gerekiyor, böylece eski orjinal ayarlarınız ve dosyalarınıza tamamen geri dönebileceksiniz.

  [​IMG] [​IMG]
  Editörün Notu : Çeviri aktivitesi sırasında önerileri/şikayetleri ile bize her daim yol gösteren tüm ziyaretçilerimize (zira sizler dışında bize öneri getiren ve gerçekten de yaptığımız işi en doğru şekilde yapmamız adına, sadece basit bir yama için bile olsa çeviriyi günde 10 kez kontrol edip düzeltmemizi sağlayan başka kimse olmadı) teşekkürü bir borç biliyoruz. Açıklamamızda da belirttiğimiz üzere tamamlamayı henüz gerçekleştiremediğimiz bazı uyarı satırları mevcut. Ancak, oldukça uzun bir süre ara verdiğimiz ve ancak birkaç gün önce tam olarak tekrar başlayabildiğimiz çevirimizin, daha da geç kalmaması adına, prensibimize pek uymasa da eksik satırları olan bu sürümünü şimdiden yayınlıyoruz. Gördüğünüz hatalı satırları da affetmenizi, ancak RC3'ten sonra çıkaracağımız SON sürüm ile tamamen düzelteceğimizi bilmenizi isteriz. Saygılarımızla efendim...

  Sürüm : 2009 Sürümleri İçin

  Boyut : 2.6 Mb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : bosluk & acne

  [​IMG]


  Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) RC3
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Kaspersky Türkçe Yama Forum Tarih
Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) 9 Sürümleri İçin İndir + Resimli Anlatım Türkçe Yama Arşivi 28 Mayıs 2009
Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) RC1 2009 Download Türkçe Yama Arşivi 31 Ocak 2009
Kaspersky Internet Security 2011 Türkçe İndir Download Yükle Güvenlik Programları 14 Kasım 2010
Kaspersky Anti-Virus - Internet Security 2010 Orjinal Türkçe Güvenlik Programları 3 Aralık 2009
Kaspersky Anti-Virus Personal 2010 (Türkçe) 9.0.0.736 Beta İndir Güvenlik Programları 24 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş