Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) 9 Sürümleri İçin İndir + Resimli Anlatım

'Türkçe Yama Arşivi' forumunda Siraç tarafından 28 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) 9 Sürümleri İçin İndir + Resimli Anlatım konusu Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) 9 Sürümleri İçin

  Boyut : 4.3 Mb

  Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

  Üretici Firma : bosluk

  Virüs Kontrolü : UYARIYI okuyunuz
  Virüstotal sitesine göre 2 adet yazılım hatalı bir uyarı veriyor dosya ile ilgili efendim. Ancak, bu uyarı yama dosyamız ile alakalı değil, tamamen kurulum programının hatalı tanınmasından kaynaklanıyor. Hiçbir problem olmadan innDirip kullanabilirsiniz. Dilerseniz, yama dosyalarımızı ve kurulumda kullandığımız tüm kayıt anahtarı ve ek dosyaları, innDirme adresimizin de içinde yeraldığı, SF.net sitesindeki ilgili kısmımızdan inceleyebilirsiniz. Bu hatalı uyarı ile ilgili kaydımızı, virüstotal sitesine tekrar yaptık. Umarız, yakında veritabanlarındaki hatalı uyarılı kısmı düzeltebilirler.

  Umarız, işinize yarayacak bir Türkçeleştirme hazırlayabilmişizdir efendim. Virüssüz bilgisayar kullanımları diler, saygılarımızı sunarız...

  Tanıtım:
  Lütfen bu program açıklamamızı tamamen okuyunuz, zira aşağıda yama dosyasını yüklemeden önce mutlaka uygulamanız gereken bazı adımlardan bahsedilmiştir.

  Ayrıca tanıtımımızın en altındaki uyarıyı da mutlaka okuyunuz...

  Yama Dosyası tüm 9 sürümlü Beta ve TR, Kaspersky Antivirüs ve Kaspersky Internet Security yazılımlarında kullanılabiliyor. Biz denemelerimizi, en son Technical Release sürümü olan 9.0.0.459 numaralı Kaspersky Antivirüs ve Kaspersky Internet Security sürümleri ile yaptık. Herhangi bir problem olmadan Türkçe'ye dönüştürme işlemini gerçekleştirebildik.

  Türkçeleştirme işlemi :


  innDirdiğiniz Kaspersky_9_Turkce.exe dosyasına çift tıklayın ve kurulum yönergelerini izleyin.
  Kurulum sonunda bilgisayarınız, ayarların geçerli olabilmesi için baştan başlatılacaktır.
  Sisteminiz tekrar açıldığında, Kaspersky programınızı tamamen Türkçe olarak kulanabileceksiniz.

  Yamada neler var?

  bosluk tarafından, tüm satırlar ve uyarılar çevrildi, aynı zamanda yardım içeriği dışındaki diğer tüm metin belgeleri de çevrilerek uygulamaya eklendi
  Dahili uygulama resimleri de tekrar Türkçeleştirildi
  Güncelleme ve pencere ayarları kontrol edildi (Biz, elimizde bulunan virüs ve zararlılar ile denemeler yapabildik. Henüz denemediğimiz bazı zararlı dosyalar bulunduğunda, uyarı pencerelerinde hatalı gözüken çeviri kısımları olabilir efendim. Bu tip durumlarda bize ulaşabilirseniz, hataları gidermekten memnuniyet duyacağız)
  Eski Beta sürümler ile yaşanan bazı kodlama hataları tekrar ele alındı (Yamamızı çıkartmak için TR olan RC'den bir önceki sürümü beklememize rağmen, aslında çıkan ilk Beta'dan itibaren çevirimizi güncelliyorduk. Şu anki yama dosyamız, eski tüm 9 sürümleri ile uyumludur)
  Kurulum dosyası hazırlandı
  Sağ tuş menüsü ve e-posta istemcisi/tarayıcı düğmeleri gibi ufak çeviri eklemeleri de bu sürümde tamamlandı (Ancak, XP gibi bazı sistemlerde, uygulama kaynaklı olarak bu kısımlarda yapmış olduğumuz çeviriler gözükmeyebiliyor efendim. Programın yeni bir sürümü çıktığında güncelleştirdiğiniz zaman, bu kısımların da çevrildiğini göreceksiniz)

  UYARI : Bu yama dosyası, 9 (2010 kodlu olarak da geçiyor) sürümleri için hazırlanmıştır. Uygulamanın bir önceki 8 sürümünü kullanıyorsanız, uygun yamayı buradan inDirebilirsiniz.

  Kaldırma sorunları için : Nadir de olsa, yukarıdaki ayarları yapmadan yamayı kaldırdığınızda, Kaspersky uygulamasını kaldırmakta da sorun yaşıyor olabilirsiniz. Eğer yamayı Dahili Koruma özelliğini kapatmayı unutup kaldırıyorsanız, buraya tıklayarak kayıt anahtarlarını orjinal hale getiren kuruluma da eklediğimiz aracıyı innDirip düzeltebilirsiniz (İşlemden önce dahili korumayı kapatmanız ya da sistemi güvenli kipte açmanız, ardından da bilgisayarı yeniden başlatmanız önerilmektedir.)

  Türkçeleştirme işlemi öncesinde yapılması gerekenler :

  Lütfen alttaki resimlerde belirtilen ayarlamaları resimlerdeki şekilleriyle KURULUMA BAŞLAMADAN veya YAMA KALDIRIMI İŞLEMİNE BAŞLAMADAN önce gerçekleştiriniz. Böylelikle çeviri yeniliklerini de tam anlamıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Türkçe yamamızı sisteminizden kaldırmak istediğinizde de aynı değişikliği uygulamanız gerekiyor, böylece eski orjinal ayarlarınız ve dosyalarınıza tamamen geri dönebileceksiniz.

  [​IMG]
  [​IMG]


  Güvenliğiniz için Türkçeleştirme işlemi sonrasında ilgili ayarı tekrar aktif hale getirmenizi hatırlatıyoruz...

  Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) 9 Sürümleri İçin
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Kaspersky Türkçe Yama Forum Tarih
Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) RC3 Download Türkçe Yama Arşivi 31 Ocak 2009
Kaspersky Türkçe Yama (KAV ve KIS) RC1 2009 Download Türkçe Yama Arşivi 31 Ocak 2009
Kaspersky Internet Security 2011 Türkçe İndir Download Yükle Güvenlik Programları 14 Kasım 2010
Kaspersky Anti-Virus - Internet Security 2010 Orjinal Türkçe Güvenlik Programları 3 Aralık 2009
Kaspersky Anti-Virus Personal 2010 (Türkçe) 9.0.0.736 Beta İndir Güvenlik Programları 24 Ekim 2009

Bu Sayfayı Paylaş