Kartepe Kayak Merkezi

'Marmara Bölgesi' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 3 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kartepe Kayak Merkezi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kartepe Kayak Merkezi


  [​IMG]
  İlimizde dağ turizmi açısından çok elverişli bir konumda olan Kartepe, İzmit'in güneydoğusundadır. Yüksekliği 1606 m'dir. Çam, kayın, ıhlamur ağaçlan ve rengarenk çiçeklerle çevrilmiş yoldan Kuzu Yaylası'na gelindiğinde temiz havanın, panoramik manzaranın ve vahşi doğanın birbiriyle kaynaştığı görülür.

  Kış sporlarının yapıldığı diğer turistlik bölgelerimizden deniz manzaralarına sahip birkaç dağdan biri olması nedeniyle ayrı bir güzellik taşıyan Kartepe, yaz ve kış faydalanılabilecek bîr özelliğe sahiptir.

  Kartepe ormanları ve Kuzu Yaylası, günübirlik turizme hizmet vermekte, düzenleme çalışmaları halen sürdürülmektedir. Ayrıca Türkiye'nin en nefis alabalık cinsi Kartepe üzerindeki küçük göllerde mevcuttur.
  Kartepe Kayak Merkezi, aslında sadece kayak turizmi için planlanmış bir tesis değil. Baharda yayla çiçekleri, yazın birbirinden güzel çam ağaçları, sonbaharda ise renkleriyle adeta alev alev yanan meşe ağaçları var. Ayrıca golften futbola, trekkingden, binicilik sporuna kadar her dönem için farklı etkinlikler düzenleniyor. Fakat en büyük yatırım kayak turizmine.

  Kartepe Kayak Merkezi,
  1650 mt. yükseklikte Kartepe Dağı üzerine kurulmuştur.
  Kış turizminin yeni kayak merkezi Kartepe, bu kadar kısa sürede, size günübirlik kayak keyfi yaşamanızı ve doğayla iç içe olmanızı hedefliyor. Böylece hem kayak sporu pahalı bir spor olmaktan çıkıyor hem de kayak severler kayak yapmanın tadına varabiliyor.

  Kartepe Kayak Merkezi, Kocaeli’nin hemen çıkışında; Maşukiye’de. Bursa, Ankara ve İstanbul üçgeninin tam ortasında bulunuyor. İstanbul’dan İzmit’e doğru hareket edip, yaklaşık 100 kilometre sonra otobandan çıkınca Maşukiye’ye ulaşıyorsunuz. Az ileride Kartepe, bütün heybetiyle sizi bekliyor. Yani kayak keyfi yaşamak için uçağa binip uzak diyarlara gitmeye ya da zorlu yollarda saatlerce araba kullanmaya gerek yok.

  Türkiye’deki diğer kayak merkezlerine oranla tabii şartları daha avantajlı olan Kartepe’de, 4 lift ve 12 pisti kullanmak mümkün. Kaymayı bilmeyenler için ayrı, profesyoneller için ise ayrı pistler organize edilmiş. Kayak merkezlerinin korkulu rüyası ‘karsızlık’ yani yeterince kar yağmamasına da bir çözüm bulunmuş: Sun’î kar sistemleri hazırlanmış. Dört gözle beklediğiniz hafta sonu tatilinizde, havanın size sürpriz yapma ihtimali yok. Güneş de açsa kayabiliyorsunuz
  Kartepe Kayak Merkezi'nde kayak malzemeleri kiralamak için kayak odası bulunuyor ve kayak dersleri için kayak hocaları vardır.

  Kartepe Kayak Merkezi Pistler

  Kartepe Kayak Merkezi'nde 4 lift 3 telesiyej 1 teleski mevcut olup pist uzunlukları 400 m ile 3500 m arasında değişmekte. Kartepe Kayak Merkezi'nde kayak sezonu Aralık sonlarından Şubat sonuna kadar sürüyor. Kartepe Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı normal şartlarda 80- 200 cm arasında değişiyor.

  Kartepe Kayak Merkezi Ulaşım

  Nasıl Gidilir:
  Kartepe Kayak Merkezi, Maşukiye'ye 15 km. , İzmit'e 25 km olup İstanbul'a 1 saat 15 dakika ve Bursa'ya 2 saat uzaklıktadır.Kendi aracınızla zincirsiz gidebilirsiniz, Kocaeli’den sonraki çıkıştan çıktıktan sonra 30km yol almanız yeterli.

  Nerede Kalınır:
  Kartepe Greenpark Otel’den başka otel yok maalesef. Arabanız varsa, Sapanca veya Mahşukiye’de konaklayıp hergün 15km mesafe ile kayağa gidebilirsiniz.
  Green Park'a ait 5 yıldızlı otel 12 ay boyunca faaliyettedir. Green Park Hotel 14 katlıdır ve ayrıca 50 adet 2 oda 1 salon apart binası bulunmaktadır.

  Kartepe Green Park Hotel & Resort

  Butik Otel Maşukiye Kocaeli

  Kedikaya Butik Otel Sapanca

  Kartepe Yayla Otel

  Kartepe Kayak Evi

  Kartepe Kayak Merkezi Konaklama


  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Nisan 2009

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kartepe Kayak Merkezi Forum Tarih
Kartepe Kayak Merkezi - İzmit Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 2 Şubat 2009
Mavi Boncuk Anaokulu Kartepe İzmit Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Uzuntarla Yeşiltepe Anaokulu Kartepe Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Ketence Köyü Hakkında Bilgi Kartepe Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 11 Haziran 2010
Nusretiye Köyü Hakkında Bilgi Kartepe Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 10 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş