Kartalkaya'da kayak sezonu Son Durum

'Türkiye Tatil Yerleri Hoteller' forumunda Mavi_Sema tarafından 8 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kartalkaya'da kayak sezonu Son Durum konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'da, havaların ısınmasıyla otellere talebin azalması nedeniyle kayak sezonu kapandı.

  BOLU - Kar kalınlığının 1 metre 35 santimetre ölçüldüğü Kartalkaya Kayak Merkezi'nde tatilciler, sezonun son kayağını Grand Kartal Otel'in pistlerinde yaptı.
  Sezonu değerlendiren Grand Kartal Otel Genel Müdürü Halit Ergül, sezonun iyi geçtiğini belirterek, ''Aralıkta yeterli kar olmadığı için iyi bir başlangıç yapamadık. Ocak, şubat ve mart gayet iyiydi. Krizden etkilenmedik. Yılbaşıyla birlikte kar yağdı ve işlerimiz düzeldi'' dedi.
  Kartalkaya'daki 4 otele, 4 ay içinde yaklaşık 35 bin müşteri geldiğini ve iyi bir sezon geçirdiklerini bildiren Ergül, yeterli kar olmasına rağmen, havaların ısınmasıyla otellere talebin azalması nedeniyle kayak sezonunu kapattıklarını ifade etti.
  Otellerin tamamında yaklaşık 500 personel çalıştığını anlatan Ergül, ''Kartalkaya'da sezonun kapanmasıyla otellerde çalışan personel, sahil bölgelerinde sezonu açmak üzere olan otellerde çalışmaya gitti. Personelimizin yüzde 80'i bu şekilde çalışıyor'' diye konuştu.
  Öte yandan, kayak merkezi Kartalkaya'da sezonun açılmasıyla birlikte 4 ay içinde 10 kişi kayboldu. Kaybolanlar, Kartalkaya Jandarma Arama Kurtarma Timlerince yapılan çalışmalar sonucu kurtarıldı.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kartalkaya'da kayak sezonu Forum Tarih
Kartalkaya'da kar kalınlığı 90 santim oldu Yurt İçi Haberler 13 Ocak 2010
Türkiye'de Akdeniz'de Denize Girilirken Erzurum'da Kayak Yapılmasının Nedeni Nedir Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 4 Kasım 2013
Dünyadaki En iyi Kayak Merkezleri Hangileridir? Yabancı Tatil Yerleri Hoteller 6 Mart 2012
Kayakla Atlama Nedir - Kayakla Atlama Sporu Hakkında Bilgi Diğer Spor Dalları 25 Ocak 2012
Kayak Sporu Nedir - Kayak Sporu Hakkında Bilgi Diğer Spor Dalları 25 Ocak 2012

Bu Sayfayı Paylaş