Kartal'a el attılar: 0-1

#1
Sponsorlu Bağlantılar
[SIZE=+0][/SIZE]Kartal'a el attılar: 0-1


[SIZE=+0][/SIZE]Ligde 14. haftada Sivas'ı yendikten sonra bir daha galibiyet yüzü göremeyen Beşiktaş, Antalya'da hayata döndü. Sahada futbol adına fazla şey ortaya koyamayan ama çok iyi mücadele eden Kartal, Bobo'nun penaltı golüyle güldü. 54. dakikada 'el' gerekçesiyle çalınan penaltı Antalyasporlular'ı çılgına çevirdi.

Antalya fatihi!
Seçim ateşine kapılan Beşiktaş, Antalya’da aldığı galibiyet ile ortamı biraz olsun serinletti... Kadro tercihi de iyiydi, hava da, zemin de... Rakip de ısırmıyordu! Antalya, ‘Beraberliği koparırsam ne ala’ diye düşünüyordu. Bir de sürpriz golle üç puan gelirse piyango gibi olacaktı ev sahibi için..

Oyuna iyi başlayan Kartal’dan beklenti farklı galibiyetti. Ancak ilk yarıda bu gerçekleşmedi. Orta alanda yapılan çok top kaybı, her geçen dakika rakibin ekmeğine yağ sürdü. Cesaret verdi. Böyle olunca Beşiktaş karşı kaleye fazla yanaşamadı. Buna rağmen Bobo, Nihat, Tabata ve Ernst ile pozisyon buldu. Son vuruşlarda ise yine silik kaldı.

Yan hakem farkı
Yan hakem Erdinç Sezertam, dün seminerlerde ders niteliği taşıyacak penaltı kararına imza attı. Tello’nun kullandığı köşe atışında Toraman hamle yaptı, Orhan topu kucakladı. Başarılı yönetim gösteren Özgüç Türkalp pozisyonu göremedi. Ancak yardımcısı anında uyarıp, penaltıyı verdirtti. 55’deki pozisyon sonrası Bobo penaltıyı affetmedi: 0-1. Golden sonra baskı yiyen Beşiktaş, kalesinde pozisyonlar da verdi. Karşı kalede de farkı artıracak fırsatları da kaçırdı. Beşiktaş kanadında Tabata’ya gözle görülür gelişme var. Frankfurt’tan transfer edilen Michael Fink iyi işler yaptı. İbrahim Toraman savunmayı toparladı. Fabian Ernst çalışkanlığını, Rüştü Reçber ise tecrübesini konuşturdu. Son dakikalarda ise önce Bobo, uzatmalarda da Holosko öyle gol kaçırdı ki!

Orhan Yıldırım


Fanatik
 

Üst