Kars - Sarıkamış - Sarıkamış Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 4 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Kars - Sarıkamış - Sarıkamış Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kars - Sarıkamış - Sarıkamış Lisesi  1937 yılında ilçe halkının ve Tümen subaylarının vekaleten yaptıkları müracaatlar neticesinde Sarıkamış Orta Okulu adında açılmış ve bugünkü Hükümet konağı okul olarak tahsis edilmiş, daha sonra eskiden kışla olarak kullanılan binanın tamir ve tesisi için, Albay Akif İyidoğan’ın yardımları ve Sarıkamış halkının teberru ve bazı nüsamereler hasılatı olarak elde edilen para binanın tamir ve tesisine sarf edilmiş, 12 Temmuz 1938 tarihinde Kültür Bakanı sayın Saffet Arıkan’ın ilçeye gelişiyle binanın ihtiyaçları tamamen giderilmiştir. Öğrenimine Hükümet Konağında devam eden okul, tamir edilen kışlaya taşınmış ve bina Milli Eğitim Bakanlığına devredilmiştir.

  1967-1968 öğretim yılına kadar yalnız orta okul mezunu vermiş, lise kısmı 1967-1968 öğretim yılında orta okul kısmında özel lise olarak açılmış, iki yıl sonra resmileştirilmiştir. 1977-1978 öğretim yılında orta okuldan ayrılarak müstakil lise olarak eğitim-öğretime devam etmiştir ve ilçenin adı okula verilmiştir.

  2002-2003 Eğitim-Öğretim yılında okulun öğrenci sayısında büyük bir artış meydana geldiğinden mevcut olan bina ihtiyaca cevap vermemiş, bu nedenle şu an eğitim-öğretimini sürdürdüğü binaya taşınmıştır.

  Öğretmen kadrosu yeterli düzeydedir. İl çapında yapılan çeşitli yarışmalarda her yıl dereceler elde edilmektedir. Okulumuz öğrencilerinin ÖSS sınavlarındaki başarısı yıllara göre il başarı ortalamasının üzerindedir.

  GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OKUL MÜDÜRLERİ

  1. İSMAİL SOLAK
  2. NECMETTİN UĞUR YÜCEL
  3. ZAFER ALTINTAŞ
  4. OKTAY KAYA
  5. ABDULLAH ADIM
  6. İHSAN DEMİRCİ
  7. RIDVAN ÖZBEY
  8. KEMAL ESEN
  9. CENGİZ BÜLBÜL
  10. ADNAN KARAKURT
  11. MUSTAFA GÜMÜŞ
  12. RECEP BİLDİK
  13. NACİ ÖZKAN
  14. AHMET MELİK GÜL (GÖREVDE)

  [​IMG]

  Vizyonumuz


  Türkiye’yi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak laik ve demokratik eğitim ve öğretim etkinliğinin bir parçası olarak hizmetin yürütüldüğü çevrede, eğitim bilim ve kültür merkezi olmak, eş değer okullar arasında ön sıralarda olmak, okulumuza kayıt yapan her öğrenciyi mezun edip üniversiteye yönlendirmektir.

  Misyonumuz

  Okulumuz için belirlenmiş olan eğitim ve öğretim programını çevre etkenlerini de göz önüne alarak etkili ve verimli bir biçimde uygulamak, öğrencilerin yeteneklerine uygun ve onları üniversiteye hazırlayan bir eğitim hizmeti sunmak temel hedefimizdir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kars Sarıkamış Sarıkamış Forum Tarih
Sarıkamış Halk Eğitim Merkezi Hakkında Bilgi Kars Kars Tanıtımı 16 Aralık 2012
Kars Sarıkamış İlçesi Hakkında Bilgi Kars Tanıtımı 29 Mayıs 2011
Kars Sarıkamış'taki Tarihi Yerler Hakkında Bilgi Kars Tanıtımı 29 Mayıs 2011
Sarıkamış Ormanları Kars Kars Tanıtımı 27 Temmuz 2010
Zübeyde Hanım Anaokulu Kars Sarıkamış Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 22 Temmuz 2010

Bu Sayfayı Paylaş