Karnından 15 kilo kitle çıktı

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 21 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Karnından 15 kilo kitle çıktı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  MALATYA - Malatya'da aşırı kilo alma şikayeti ile doktora giden 29 yaşındaki kadının karnından 15 kilo kitle çıkartıldı.

  Malatya'da faaliyet gösteren Özel Gözde Hastanesi'ne aşırı kilo alma şikayeti üzerine giden 29 yaşındaki Meltem Yüksel, yapılan muayenesi sonrasında ameliyat edilince karnında 15 kilo ağırlığında bir kitle çıkartıldı. Ameliyatı yapan Özel Gözde Hastanesi Başhekimi ve Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Oğuz Demirbilek, Kadın Doğum Uzmanı İsmail Evren ve Üroloji Uzmanı Zülküf Çalışkan, gördükleri manzara karşısında şaşırdılar.

  Yapılan ameliyat sonrasında konuyla ilgili olarak bilgi veren Demirbilek, "Oldukça büyük bir kitle. Yaklaşık 30'a 35 santim büyüklüğünde. Yumurtalık kökenli 15 kilo ağırlığında bir kitle" dedi. Dr. Demirbilek, bu tür ameliyatların belli başlı merkezlerde yapıldığını ifade etti.

  Kadın Doğum Uzmanı İsmail Evren ise, "Genç bir hasta. bu yaşlarda tamamen büyüyen bir kitle, karnı tamamen kaplayan bir kitle çok nadir olarak görülüyor. Genç ve çok zayıf bir hasta. Aşırı kilo alma şikayeti nedeniyle tedavi olmaya gelmişti. Bu şikayet üzerine yaptığımız tetkiklerde karnın içini tamamen kaplayan, bütün organları geriye doğru itmiş bir kitle olduğunu gördük. Tetkikler sonucunda hastamıza ameliyat olmasını söyledik. Hasta kabul edince ameliyatını yaptık" şeklinde bilgi verdi.

  Hasta yakınlarının çıkartılan kitleyi görünce şaşırdığını söyleyen Dr. Evren, ancak kendisinin de ameliyat öncesinde böyle bir kitle beklemediğini belirtti. Dr. Evren, hastanın son durumunun çok iyi olduğunu ve evine huzurlu bir şekilde gönderileceğini kaydetti. Hasta Yüksel Meltem de, doktoruna ve hastaneye teşekkür ederek, "Ben böyle bir şey beklemiyordum. Ben büyütmemiştim, ağrı falan da yoktu. O yüzden erteledim. Bilseydim, başta doktora gelirdim. Kilo sadece göbeğimde vardı. Normalde ben zayıftım" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Karnından kilo kitle Forum Tarih
Karnından 8 kiloya yakın kitle çıktı! Genel Sağlık 13 Kasım 2008
Karnından 5 kiloluk tümör çıktı Yurt İçi Haberler 18 Aralık 2008
Adamın karnından bebek çıktı! İlginç Resimler 27 Ağustos 2008
Kilometre ve Milimetrenin kullanıldığı alanlara örnekler Eğitim Bilgileri 26 Mart 2014
Kilogram ile satılan ürünler nelerdir kısaca Diğer Mesleki Bilgiler 24 Mart 2014

Bu Sayfayı Paylaş