Karnım ne zaman ortaya çıkacak?

'Gebelik ve Annelik' forumunda Dine tarafından 8 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Karnım ne zaman ortaya çıkacak? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Karnım ne zaman ortaya çıkacak?
  10.gebelik haftası sizin gebe olduğunuzu pek göstermez. Gebelik dışardan çok hafif belirginleşmeye başlar. Gebelik 12 haftadan sonra küçük leğeni aşacağı için, dışardan gebelik daha çok birinci trimesterin son haftalarında ortaya çıkar. Yüzünüzde ve memelerdeki değişim dikkatli gözlerden kaçmaz. Artık, sabah bulantıları azalmaya başlasa da bazı gebelerde daha uzun süre devam edebilir. Bu haftalarda gebelik hormonlarının da etkisi ile anne adaylarında sinirlilik gibi ruhsal değişiklikler de gözlenebilir. Daha ileriki haftalarda bu yakınmalar gerileyecektir.
  Fetüs 10. haftada, 7 haftadaki boy uzunluğunun iki katına ulaşmıştır. CRL: 60 mm�dir. Ayak uzunluğu 10 mm�dir. Ağırlığı 14�15 gramdır.
  Artık belli başlı eklemlerin oluşumuna bağlı olarak bebek anne rahminde serbestçe hareket etmektedir. Fetüs çok küçük ve hareketlerin şiddeti çok düşük olması nedeni ile bu hareketler anne tarafından henüz hissedilmez. Ancak ultrasonda izleyebilirsiniz. Bu haftada safra salgılanmaya başlar.
  Gebeliğin ilk haftalarından itibaren kan volümü yani yoğunluğu artar. Bu artmış kan yoğunluğu kalbin işini arttıracağından kalp atım hızı da artar. Ayrıca vücudun alt kesimlerinde, karında ve memelerde varise benzer variköz damarlar daha da belirginleşmeye başlar.


  Alinti...
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Karnım zaman ortaya Forum Tarih
Çiğ yemedim ki karnım ağrısın nedir - Çiğ yemedim ki karnım ağrısın deyimi anlamı Atasözleri & Deyimler 25 Ocak 2011
Karnım Acıktı Diğer Hayvanlar 24 Mart 2010
Bir dilin bilinmeyen zamanlarda ayrılmış kollarına ne denilir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 18 Şubat 2017
Taşkömürü yatakları hangi jeolojik zamanda oluştu kısaca Eğitim Bilgileri 18 Şubat 2017
Çanakkale savaşları ne zaman olmuştur tarihleri kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş