Kargalı Köyü Polatlı Ankara

'Ankara Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 29 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Kargalı Köyü Polatlı Ankara konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara Köyleri - Kargalı Köyü - Kargalı Hakkında - Kargalı Köyü Tanıtımı - Kargalı Köyü Resimleri


  İlçe: POLATLI - İl: ANKARA


  Köy Muhtarı: METİN TEKELİ


  Muhtarlık Erişim Bilgileri:

  Telefon:


  642 41 26-622 16 59

  Cep Telefonu:


  0532 463 40 26


  Demografik Bilgiler:

  Nüfusu:


  2000


  251

  1997


  419

  İle Uzaklığı:


  64 km

  İlçeye Uzaklığı:


  10 km

  Rakım:


  1028 m

  Gelenekleri Anadolunun tüm özelliklerini taşır; düğün alayları, kına yakma, sinsim oynama,bayram ziyaretleri,komşuluk ilişkileri hala sıcak ve canlıdır. Yemekleri leziz olup, gözleme ,ayran,hoşmerim,ev baklavası meşhurdur.Eğitim seviyesi oldukça yüksektir 270 üniversite mezununu 45 kişisi öğretmendir.Köyün eşraflarından İbrahim Sıtkı HATİPOĞLU uzun süre TBMM'de milletvekili olarak görev yapmıştır. Ayrıca okumakta olan çok sayıda genç vardır.Köyde şifalı su çeşmesi vardır. Suyun bir çok hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.
  Coğrafya

  Ankara iline 64 km, Polatlı ilçesine 10 km uzaklıktadır.toprakları oldukça verimli olup yapay bir göle sahiptir.Yüksekliği en tepe noktası 1230 m dir. Gelenekleri Anadolunun tüm özelliklerini taşır; düğün alayları, kına yakma, sinsim oynama,bayram ziyaretleri,komşuluk ilişkileri hala sıcak ve canlıdır. Yemekleri leziz olup, gözleme ,ayran,hoşmerim,ev baklavası meşhurdur.Eğitim seviyesi oldukça yüksektir 270 üniversite mezununu 45 kişisi öğretmendir.Köyün eşraflarından İbrahim Sıtkı HATİPOĞLU uzun süre TBMM'de milletvekili olarak görev yapmıştır. Ayrıca okumakta olan çok sayıda genç vardır.Köyde şifalı su çeşmesi vardır. Suyun bir çok hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.
  İklim

  Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir. Gelenekleri Anadolunun tüm özelliklerini taşır; düğün alayları, kına yakma, sinsim oynama,bayram ziyaretleri,komşuluk ilişkileri hala sıcak ve canlıdır. Yemekleri leziz olup, gözleme ,ayran,hoşmerim,ev baklavası meşhurdur.Eğitim seviyesi oldukça yüksektir 270 üniversite mezununu 45 kişisi öğretmendir.Köyün eşraflarından İbrahim Sıtkı HATİPOĞLU uzun süre TBMM'de milletvekili olarak görev yapmıştır. Ayrıca okumakta olan çok sayıda genç vardır.Köyde şifalı su çeşmesi vardır. Suyun bir çok hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir.

  Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş