Karayolları Trafik Kanunu Hakkında Bilgi

'Tüketici Şikayetleri' forumunda SeLeN tarafından 26 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Karayolları Trafik Kanunu Hakkında Bilgi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Karayolları Trafik Kanunu - Karayolları Trafik Kanunu Nedir - Hukuk - Hukuk Ders Konuları  2918 Sayılı Trafik Kanunu, 13 Ekim 1983 tarihinde Mecliste kabul edilmiş 18 Ekim 1983'te 18195 sayı ile Resmi Gazete'de yayınlanıp yürürlüğe girmiştir.

  Karayolları Trafik Kanunu

  Trafik kazası sonucu yaralanan ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan kazazedelerin, kanuna göre tedavi için ücret ödememesi gerektiği belirtildi.

  Tüketiciler Birliği, kazazedelerin haklarıyla ilgili bir rapor hazırladı. Kaza sonucu yaralanan ve herhangi bir hastanede tedavi gören kazazedelerin bu tedavileri sonucu hastane tarafından ücret talep edilemeyeceğinin belirtildiği raporda, 2918 Sayılı Trafik Kanunu'na göre herhangi bir trafik kazası sonucu yaralanan kişi en kısa sürede hastaneye yetiştirilmek ve gereken tedavinin yapılması hükümlerini içeriyor. Yönetmeliğe göre, hastane acil servisi, kendisine gelen kazazedenin maddi durumu, sosyal güvencesinin olup olmadığına ve hastanın özelliğine bakmadan gereken tedaviyi ve müdahaleyi herhangi bir ücret talep etmeden yapmak zorunda. Bu tedavi sonucu oluşan masraf ise Sağlık Bakanlığı Karayolları Trafik Döner Sermaye İşletmesi tarafından karşılanacağının belirtildiği rapora göre, vatandaşların haklarını bilmediği için sorunlar yaşandığını ve hastanelerin bu kanundan bihabermiş gibi gözüküp vatandaştan para talep etmelerinin suç olduğu belirtildi.
   

 2. avatar

  avatar Üye

  Eline Sağlık Paylaşım İçin Teşekkürler
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Karayolları Trafik Kanunu Forum Tarih
Samsun Karayolları Haritası Samsun Tanıtımı 4 Eylül 2011
İstanbul Karayolları Haritası İstanbul Tanıtımı 4 Eylül 2011
İzmir Karayolları Haritası İzmir Tanıtımı 4 Eylül 2011
Ankara Karayolları Haritası Ankara Tanıtımı 4 Eylül 2011
Kayseri Karayolları Haritası Kayseri Tanıtımı 4 Eylül 2011

Bu Sayfayı Paylaş