Karar sonrası et fiyatları yüzde 20 geriledi

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda KaRDeLeN tarafından 6 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Karar sonrası et fiyatları yüzde 20 geriledi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, önlem almaya gerek kalmadan et fiyatlarında yüzde 20 düşüş olduğunu söyledi.


  TBMM Genel Kurulunda, Anayasa değişikliği teklifinin 21. maddesi üzerinde verdikleri değişiklik önergesi hakkında konuşan CHP Mersin Milletvekili Vahap Seçer, AK Parti iktidarı döneminde iki kez gıda krizi yaşandığını savunarak, önce pirinç ardından ette sıkıntı olduğunu kaydetti. Seçer, ette yaşanan sorunu gündeme getirdiklerinde Tarım ve Köyişleri Bakanı Eker'in açıklama yapma gereği bile duymadığını ifade etti. . Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, sataşma gerekçesiyle söz alarak, ''Tarım ve gıda krizi konusunda konuşanlar bilsinler. Bizim iktidarımız döneminde vatandaşlar çayı üzümle içmeye mecbur olmadılar. Bize bunu söyleyenler geçmişte millete şeker temin edemedikleri için vatandaşlarımız çayı şekerle değil, pekmezle, kuru üzümle içmek zorunda kalıyorlardı. Önce bunun hesabını verin'' dedi.
  Kendilerini eleştirenlerin iktidarında çiftçilerin tarlalarını sürmek için mazot bulamadığını anlatan Eker, kendi iktidarlarında ise hayvansal ve bitkisel üretimin çok iyi noktaya geldiğini, 70 milyon insanın beslendiğini, 30 milyon turiste gıda temin edildiğini, ayrıca 11,5 milyar dolarlık gıda ve tarım ürünü ihracatı yapıldığını kaydetti.
  Eker, ''Pirinç meselesinde de et meselesinde de ortaya bir takım spekülatörler çıktı. Biz de o spekülatörlere fırsat vermemek için birtakım tedbirleri alacağımızı söyledik. Daha tedbirleri almaya bile lüzum kalmadan et fiyatlarında yüzde 20 düşüş oldu. Bugün Ankara'da da Türkiye'nin diğer yerlerinde de kıyma ve kuşbaşının fiyatında yüzde 20 düşüş meydana geldi. CHP'nin ne tarım politikaları ne de başka politikalarda söyleyecek bir sözü yok. Çünkü Türkiye'nin üretiminde onların hiçbir katkısı yok. Sadece iftira, isnat ve itham var'' diye konuştu.


  AA
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş