Karadivan Köyü Hakkında Bilgi Kandıra Kocaeli

'Kocaeli Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 11 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Karadivan Köyü Hakkında Bilgi Kandıra Kocaeli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  karadivan köyü bilgileri - karadivan köyü tanıtım - karadivan köyü resimleri  Karadivan, Kocaeli ilinin Kandıra ilçesine bağlı bir köydür.

  Tarihçe

  Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.Karadivan muhtarlığın adı olup nereden geldiği bilinmemektedir.Davutlar, Aydınlık, Bestiller, Kemerler ve Emirler olmak üzere 5 mahalleden oluşmakta, muhtarlık merkezi genelde Davutlar mahallesi olmaktadır.Şu anda 2009 seçimlerinde kemerler mahallesi muhtarlıktır Toplam hane sayısı yaklaşık olarak 55-60 olup ekonomik kaynakların yetersizliğinden İZMİT merkeze yoğun göç yaşanmaktadır.
  Kültür

  Nüfus
  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 255
  1997 265
  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Tarım ürünü olarak Fındık genelde buğday ve mısır ekilmekte olup hayvacılıktada büyükbaş hayvan beslenmektedir. Aileler yiyecek kadar sebze ve meyve yetiştirmektedirler.
  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.
  kaynak / yerel net /vikipedi özgür ansiklopedi


  köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş