Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Meram Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 6 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Meram Konya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Hakkında - Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Tanıtım - Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Resimleri - Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu İletişim


  [​IMG]

  Karadıgın İlköğretim Okulu Konya Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Karadıgın İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Karadıgın İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Karadıgın İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Karadıgın İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Tarihçesi:

  Hatıp Nahiyesine bağlı bir köy olan Karadiğin de ilkokul tek sınıflı olarak köylü tarafından yapılmış ve 1930 yılında öğretime açılmıştır. Açılan okul bulunduğu yerleşim biriminin adını alarak “ Karadiğin Köyü İlkokulu“ olarak adlandırılmıştır.
  Öğrencinin artışı ve binanın yıpranması nedeniyle şu anda sağlık ocağı bulunan alanda 2 sınıflı ve lojmanı bulunan betonarme okul köylü devlet işbirliği ile yapılarak 1944 yılında eğitim öğretime açılmıştır.
  Mevcut binanın yetersizliği ve aşırı yıpranması nedeniyle şu anda kullanılan 5 derslikli okul tamamen devlet tarafından yaptırılarak 1987 yılında hizmete açılmıştır.
  1998 – 1999 öğretim yılından itibaren zorunlu öğrenim 8 seneye çıkarılınca ülkedeki tüm ilkokullar ilköğretim okulu olmuştur. Bu kapsamda okulumuzun adı da "Karadiğin İlköğretim Okulu” olmuştur.
  Belediye başkanının yardımları ile okul aile birliği tarafından kalorifer odası ve yakacak deposu olarak kullanmak üzere yapılan ek bina 2003 – 2004 öğretim yılında hizmete girmiştir. Aynı zamanda okulun tüm bölümlerine kalorifer döşenmiş ve ileride ikinci kat çıkılacağı düşünülerek her iki katıda besleyebilecek kapasitede kalorifer kazanı alınmıştır.
  Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Oulunda halen 1 müdür odası, 1 öğretmenler odası, 5 derslik, 1 arşiv odası, kız-erkek öğrenci ve öğretmen WC, kalorifer odası bölümleri mevcuttur.

  Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / MERAM
  Adı: KARADIGIN İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: KARADİĞİN KASABASI
  Telefon Numarası: 3323734187
  Faks Numarası: 3323734260
  E-mail Adresi:
  Web Adresi: -

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Karadiğin Yeniaylar İlköğretim Forum Tarih
Karadiğinderesi İlköğretim Okulu Meram Konya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 6 Şubat 2011
Karadiğinderesi Köyü Hakkında Bilgi Meram Konya Konya Tanıtımı 22 Ocak 2011
Karadiğin Köyü Aslanapa Kütahya Kütahya Tanıtımı 9 Nisan 2010
Karadiğin Köyü Merkez Erzincan Erzincan Tanıtımı 16 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş