Kara Delikleri Boyama Görevi

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda Mavi_Sema tarafından 26 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kara Delikleri Boyama Görevi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]
  Resimleyen: Tolga Özbakır

  Hayata renk katmak için maceralara yelken açmak gibi bir iş de kolay değilmiş meğer. En iyisi maceradan çok hoşlanıyorsanız hayatın her gününü, anını macera keyfiyle yaşamaya bakın. Her çay içişinizde ilk defa içiyormuş gibi için mesela. Ya da çikolata parçalı bir pastayı yerken yediğiniz son pasta gibi yiyin. Annenizin size sarılmasını beklemeyin, siz ona sarılın ve onun kucağının keyfini çıkarın. Bütün bunları macera duyurumuzun üzerinden ne kadar çok vakit geçtiğini anlayınca yazmak istedim. Eğer bizim seyir bulutunu bekleseydik sadece, hayata renk katmak için, epey sıkılırdık. Neredeyse bir yaşıma daha girecektim doğrusu.
  Neyse ki ilk yolculuğumuz ve kendimize seçtiğimiz görev gerçekten çok renkli. Herkes burada olduğuna göre bu asil vazifeyi size açıklayabilirim:
  Bugün sizlerle kara delikleri boyayacağız. Renk, renk dedik işte bize rengarenk bir görev. Kara deliklerin iç karartıcı hayatlarını biraz daha keyifli hale getirelim. Boyalar, fırçalar ve herkese bir adet çikolatalı gofret bizden. Hatta annemin ısrarıyla süt de ikram edeceğiz size. Yiyecek bir şey yok çünkü epey kalabalığız. Bu kadar insana ne yapabilirdim ki? Akşam yemeğine herkesi evine bırakacağımızı tahmin ediyorum.
  Şimdi burada olduğunuza göre yolculuğumuz hakkındaki basit kuralları biliyorsunuz demektir. İlave olarak ben birkaç şey daha hatırlatacağım. Kara delikler aslında çok iştahlı deliklerdir. Ne bulurlarsa yutarlar. Boyama işlemi esnasında herhangi bir iş kazasına maruz kalmamanız için hepinizi belinizden iple geminin direğine bağlayacağım. Böylece kara deliklerin midesinde herhangi birinizi kaybetmemiş oluruz. Biliyorsunuz böyle bir durumda devreye girecek acil kurtarma ekibimiz yok.
  Herkes kendi kara deliğini istediği gibi boyayabilir. Çiçek, böcek, dünya haritası vs. gibi istediğiniz şekillerde kara delikleri boyayabilirsiniz. Yalnız lütfen duvar yazıları ile doldurmayın kara delikleri. Sadece resim çizin veya boyayın.
  Şimdi kalkış için herkes koltuğuna sıkıca tutunsun. Eski bir gemide gibi görünsek de birazdan yolculuğumuza ışık hızıyla devam edeceğiz. Koskoca kara deliklerin ayağına yelkenli hızıyla gidemeyiz.
  ...
  Yolculuk esnasında kimsenin midesi bulanmadığı için Hayriye çok sevindi. Süt ikramı sandığının aksine herkesten büyük ilgi gördü. Meğer herkes sütün faydasının bilincine çoktan varmış. Sütünden güç bulan herkes boya kutularını ve fırçaları kaptığı gibi kendilerine seçtikleri kara deliklerin yanına koştu. Kara deliklerin iştahından haberdar olduklarından bellerine bağlanan iplerden kimse şikayetçi değildi. Sadece en uzaktaki kara deliği boyayan arkadaşımız ipi biraz kısa geldiğinden azıcık zorlansa da herkes bu faaliyetten, bu maceradan çok memnun görünüyordu. Hemen herkes kara deliğini boyamayı bitirmişti ki birden herkesin saçlarını uçuran bir rüzgar esti. Rüzgarın geldiği yöne baktıklarında kaymakta olan muzip bir yıldızın kendilerine gülümsediğini gördüler. Muzip yıldız "Hey, fena değil" diye bağırdı ve göz kırptı herkese. El salladıktan sonra hızlıca kaymaya devam etti. Bu herkes için güzel bir sürpriz olmuştu. Boyama işlemi bitip de herkes gemiye döndüğünde hiç kimsenin kara delikler tarafından yutulmamış olması da herkesi sevindirdi. Fakat sayımlarda hep eksik çıkan bir fırçanın akıbeti hakkında hiç kimse fikir sahibi değildi. "Bu kadar da olur" diye düşünen Hayriye kayıp fırçayı dert etmedi ve geminin dümenini mavi dünya yönüne doğru çevirdi. Bir ara herkes güverteden boyadıkları kara delikleri izledi. Doğrusu renkli delikler çok güzel görünüyordu ve herkes çok mutlu olmuştu.
  * * *
  Simay kara deliğini pembe çiçeklerle süslemişti.
  Gülseren Şeyma, Konya'dan geldiği için Konya'yı uzayda temsil edecek Mevlana figürü çizmişti kara deliğine.
  İrem öğretmen olmayı çok istediği için kitaplar ve renkli renkli tebeşir resimleri yapmıştı.
  Zeynep kara deliğine ayna resmi çizmişti. Böylece belki gece gökyüzüne baktığında oradaki aynasını da görebilirdi.
  Feyza ve abisi Salih yan yana duran iki kara deliğe ailelerinin resimlerini yapmışlardı.
  Alperan kara deliğini tamamen maviye boyamıştı. Mavinin üzerine de rengarenk küçük yuvarlaklar çizmişti. Bu yuvarlaklar ona göre bonibonları temsil ediyordu.
  Amine kara deliğini rengarenk boyayarak onu bir gökkuşağı haline getirmişti.
  Kadir ise kara deliğine beyaz altıgen resimleri çizmişti. Uzaktan koca bir futbol topuna benziyordu onun kara deliği.
  Hayriye mi? Hayriye kara deliğini parlak siyaha boyadı. Delik şimdi kapkara bir delik olmuştu ama uzaktan bakınca pırıl pırıl parlıyordu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kara Delikleri Boyama Forum Tarih
Karadeliklerin İngilice Tanımı İngilizce Tercümeler 15 Mayıs 2009
Karahanlılar kurucusu kimdir kısaca Tarihi Bilgiler 18 Şubat 2017
Farklı anlayış ve inanç biçimlerini ortaya çıkaran etkenler neler olabilir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü 15 Şubat 2017
Kara Kuvvetleri Komutanlığı armasındaki M.Ö 209 yılı ne anlama gelir kısaca Konu Dışı Başlıklar 8 Şubat 2017
Seyahatnamelerde Türklerin hangi karakter özelliklerinden bahsedilir kısaca Eğitim Bilgileri 7 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş