Karşıyaka İlköğretim Okulu Konya Cihanbeyli

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Karşıyaka İlköğretim Okulu Konya Cihanbeyli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Karşıyaka İlköğretim Okulu Konya Cihanbeyli


  [​IMG]

  Karşıyaka İlköğretim Okulu Konya Cihanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Karşıyaka İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Karşıyaka İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Karşıyaka İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Karşıyaka İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Vizyonumuz  Teknolojinin getirdiği yeniliklerden yararlanarak, kendini sürekli

  yenileyen, okuyan, inceleyen, araştıran, kendini ifade edebilen, SBS sınavlarında üstün başarı kazanabilen, Yönetici, öğretmen, öğrenci, veliler ve çalışanların el birliği ile çevrede örnek olmaktır.

  Biz, bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara 21.yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız.

  Biz, öğrenciyi toplum içindeki rollerini yapan, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, biyolojik, psikolojik, sosyal ve kültürel yönleriyle bir bütün olarak çevresine uyum sağlayabilen iyi ve mutlu bir vatandaş olarak yetiştirmek için varız.

  Biz, öğrencilerimizin bir bütün olarak zihinsel, duygusal, bedensel potansiyellerini tüm insanlık için sağlıklı kullanabilen; milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan; diline, kültürüne, bayrağına, vatanına değer vermeyi ve bunları korumayı ilke edinen demokratik, çağdaş, laik eğitim hizmetleri sunmak için varız.

  Misyonumuz

  Biz Karşıyaka İlköğretim Okulu şeffaflık ilkesiyle; Bütün öğrencilerin Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul ederek; öğrenme için her türlü fırsatı vermek; öğrencilerin ilgi ve kabiliyetleri istikametinde yetişmelerini; eleştirel düşünce, problem çözme, okuduğunu anlama, yaratıcılığını kullanma, araştırma yapma gibi bilişsel, duyuşsal alandaki becerilerini kullanmalarını, geliştirmelerini ve bir eser ortaya koymalarını, hayata ve üst öğrenime hazırlanmalarını sağlayarak; ailesinin ve toplumun sağlığı ile çevreyi korumak için gereken bilgi ve alışkanlıkları kazandırmak, tüm potansiyellerini hayat için kullanan mutlu, gelenek ve göreneklerine saygılı, Milli kültürüne sahip çıkan çağdaş ve çevreci bireyler yetiştirmektir. Okulumuzda “ben” değil “biz” ruhunu tüm bireylerin taşımasını sağlamak.

  İLKELERİMİZ

  Öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir. Öğrenme bir tutkudur. Bütün öğrenciler öğrenebilir. “Öğrenmeyen öğrenci yoktur, öğretilemeyen öğrenci vardır.’’ bilinciyle hareket ederiz. Öğrenmekten keyif almalarını sağlarız.

  Öğrencileri bir üst öğrenime hazırlamak bizim esas amacımızdır.

  Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur. Öğrencilerimizin tüm potansiyellerinin ortaya çıkmasını sağlayacak fırsatlar oluştururuz. Öğrencilerimizin başarılı olmaları için hepimiz; öğretmen-veli işbirliği ile çalışırız.

  Ezberci olmayan; okuyan, inceleyen, araştıran, düşünen, analiz eden, kendini sorgulayıp yenileyen öğrenciler yetiştirmeye çalışırız.

  Biz Karşıyaka İlköğretim Okulu ailesi olarak yetenekli, coşkulu, enerjik ve üretken olduğumuzun farkındayız

  Biz. Öğrencilerimizi biyolojik, psikolojik, sosyal ve kültürel yönleriyle bir bütün olarak ve değişimin hem öznesi hem de nesnesi olarak ele alırız. Değişikliklere dinamik bir biçimde uyum sağlayan, mutlu bireyler olmaları için çaba harcarız.

  Öğrencilerimizin kendisiyle, toplumsal çevresiyle, doğa ile barışık olmasını sağlayarak; kendini, toplumu ve doğayı tanıyan, koruyan ve geliştiren bireyler olarak yetişmeleri için çalışırız.

  Atatürk İlke ve İnkılâplarını hayata geçirmek için öncelikle çalışırız.

  Karşıyaka İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KONYA / CİHANBEYLİ
  Adı: KARŞIYAKA İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Karşiyaka Mah.Cihanbeyli
  Telefon Numarası: 3326734076
  Faks Numarası:
  E-mail Adresi:
  Web Adresi: -

  Karşıyaka İlköğretim Okulu Resimleri:

  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Nisan 2015

Yükleniyor...
Benzer Konular - Karşıyaka İlköğretim Okulu Forum Tarih
Karşıyaka İlköğretim Okulu Bilgileri Alaçam Samsun Samsun Tanıtımı 5 Şubat 2012
Karşıyaka İlköğretim Okulu Bilgileri Çubuk Ankara Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 24 Ağustos 2011
Karşıyaka İlköğretim Okulu Merzifon Amasya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 4 Aralık 2010
Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Kasım 2010
Zihni Üstün İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 16 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş