Karıncaların davranış biçimine göre antivirüs programı yapılıyor

'Spy ve Virüs Haberleri' forumunda Dine tarafından 16 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Karıncaların davranış biçimine göre antivirüs programı yapılıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Karıncaların davranış biçimine göre antivirüs programı yapılıyor

  Araştırmacılar, yeni nesil bilgisayar antivirüs Programını geliştirmek için karıncaların davranış biçiminden yararlanıyor.

  [​IMG]

  Kolonileri tehdit altındayken karıncaların verdiği savunma tepkisi, programcılara bilgisayar virüslerine karşı yeni silah geliştirmede ilham kaynağı oldu.

  Karıncalardan biri herhangi bir tehdit tespit ettiğinde, düşmanı yenmek için diğerleri hemen bir araya toplaşıyor. ABD'deki Wake Forest Üniversitesinden bir ekip, karıncaların bu stratejisini deneme halindeki bir güvenlik Programına adapte ediyor.

  Daily Telegraph'taki habere göre, bu çerçevede "dijital karıncalar" bilgisayar ağlarında dolaşarak, "işgalci" olup olmadığına bakacak. Bir karınca herhangi bir işgalci belirlediğinde savaşa katılması için takviye "asker" çağıracak.
  Araştırmacılar, bu yeni karınca temelli sistemin, yeni virüsleri tespit etmek için sürekli güncelleştirme gerektiren geleneksel güvenlik programlarından daha hızlı çalışacağını düşünüyor.

  Araştırmacı Glenn Fink, "Düşüncemiz, her biri bir tehdit olup olmadığını araştıran 3 bin farklı türde dijital karınca oluşturmak. Bunlar şebekede dolaşırken, doğadaki karıncaların diğerlerini yönlendirmek için arkalarında koku bırakmasına benzer şekilde dijital izler bırakacak. Dijital karınca, tehdit belirlediğinde arkasında güçlü bir iz bırakacak şekilde programlandı" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Karıncaların davranış biçimine Forum Tarih
Karıncaların Fiziksel Özellikleri Nelerdir Diğer Hayvanlar 27 Aralık 2011
Karıncalar Suda Neden Boğulmazlar - Karıncaların Mucizevi Özelliği Diğer Hayvanlar 29 Temmuz 2011
Karıncaların Hayatı Hakkında Bilgi Diğer Hayvanlar 21 Haziran 2011
Karıncaların Fiziksel Özellikleri Hakkında Bilgi Diğer Hayvanlar 21 Haziran 2011
Karıncaların Özellikleri Hakkında Bilgi Diğer Hayvanlar 21 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş