Karınca Yumurtası Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar ?

'Güzellik & Bakım' forumunda KaRDeLeN tarafından 22 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Karınca Yumurtası Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tala Nedir ?

  İran`dan ithal edilen Tala Karınca Yumurtası Yağı[​IMG] geçmişten bugüne kullanılan[​IMG] istenmeyen tüylere çözüm olan ağrısız [​IMG] iğnesiz kullanımı ile orta doğuda ve uzak doğuda kadınların ve erkeklerin gözbebeği haline gelmiş bir üründür.

  Yeni doğan bebeklerin koltuk altı ve diğer bölgelerine sürülerek ileri yaşlardaki tüylenmesini tamamen geçiren Tala karınca yumurtası yağı [​IMG] yetişkinlerin düzenli olarak kullanımı ile de istenmeyen tüy sorununa çözüm sunmaktadır.

  Tüylü olan bölge klasik yöntemlere (ağda[​IMG] cımbız[​IMG] epilasyon vs.) tüylerden arındırıldıktan sonra karınca yumurtası yağını tüylerden temizlenen bölgeye elinizle ovalayarak sürün. Bu işlemi 4-5 gece yatmadan önce yapmanız ilk seans için yeterli olacaktır. İlk seans sonrasında tüylerinizin belirgin bir şekilde azaldığını fark edeceksiniz. İlerleyen aylarda aynı yöntemle işleme devam edilir. 4-6 seans(takriben 4-6 ay) sonrasında tüylerinizden tamamen kurtulmuş olursunuz.

  Diğer yöntemlere göre çok daha ucuz ve kesin çözüm sunan Tala Karınca yumurtası yağını Osmanlı döneminde haremdeki cariyelerin ağdadan sonra kullandıkları biliniyor. Geçmişte bile tüyleri yok etmek için güzel bir yöntem olarak bilinen Karınca yumurtası yağı o çağlardan bugünlere kadar geçerliliğini korumuştur.

  Kullanımı

  Tüylü olan bölge klasik (ağda[​IMG] cımbız[​IMG] epilasyon vb. gibi) yöntemlerle tüylerden kökünden arındırıldıktan sonra karınca yumurtası yağını tüylerden temizlenen bölgeye; deriye iyice yedirecek şekilde 5-10 dk ovalayarak sürülür. Her seanstan sonra bu işlem 4-5 geceleri yatmadan önce yapılır.

  Tüyler alındıktan sonra cildiniz tahriş olduysa duş alarak veya tahriş olan bölgeyi soğuk suyla yıkayarak bir süre cildin dinlenmesini bekleyip daha sonra yağı uygulayın. Unutmayın yağ tüyler kökünden alındıktan sonra ovalayarak sürülür ve bu işlemi etkili olması için tüyler yeniden çıkana kadar bekleyip işlemi yeniden tekrarlanır.
  Tüylerde ilk ayda belirgin bir azalma görülür. Daha sonraki aylarda tüyler tamamen yok olur.

  Ek Bilgi

  Tala Karınca Yumurtası Yağı İran`dan getirilmiştir. Tala`nın hiçbir yan etkisi yoktur[​IMG] doğal karınca yumurtası yağı içerir. Bu nedenle yüzünüz dahil vücudunuzun en hassas bölgelerinde bile kullanabilirsiniz. Yüzünüzdeki tüylerden bir şişe karınca yumurtası yağı ile kurtulmanız mümkün.

  Önemli Bilgiler

  Tala`nın hiçbir yan etkisi yoktur doğal karınca yumurtası yağı içerir bu nedenle yüzünüz dahil vücudunuzun en hassas bölgelerinde bile kullanabilirsiniz. Yüzünüzdeki tüylerden bir şişe karınca yumurtası yağı ile kurtulmanız mümkün.

  Tüyler alındıktan sonra cildiniz tahriş olduysa duş alarak veya tahriş olan bölgeyi soğuk suyla yıkayarak bir süre cildin dinlenmesini bekleyip daha sonra yağı uygulayın. Unutmayın yağ tüyler kökünden alındıktan sonra ovalayarak sürülür ve bu işlemi etkili olması için tüyler yeniden çıkana kadar bekleyip işlemi yeniden tekrarlanır.


  Alıntıdır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Karınca Yumurtası Yağı Forum Tarih
karınca yumurtası yağı ile tüylere son Güzellik & Bakım 24 Aralık 2008
Karınca Yumurtası Yağı Tüylerden Kurtarıyor Mu? Güzellik & Bakım 22 Kasım 2008
Uyuşma ve karıncalanma sebepleri kısaca Genel Sağlık 2 Ekim 2016
Karınca yuvalarına bakarak yön nasıl bulunur? Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2016
Karınca yuvalarının ağzı hangi yönü gösterir kısaca Sorular ve Cevaplar 21 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş