Karınca ilköğretim değerlendirme 1.1 Download

'K-L' forumunda Siraç tarafından 31 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Karınca ilköğretim değerlendirme 1.1 Download konusu Karınca ilköğretim değerlendirme 1.1 Download

  Sürüm : 1.1

  Boyut : 14.2 Mb

  Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı (Demo)

  Dil : Türkçe

  İşletim Sistemi : Windows 98/Me/NT/2000/2003/XP/Vista

  Üretici Firma : Kesişim yazılım mühendislik


  Tanıtım:
  Üreticiden : Karınca ilköğretim öğretmenleri için hazırlanmış yeni sisteme uygun 1 den 8. sınıfa kadar kullanabileceği son derece kullanışlı ve pratik bir değerlendirme programıdır.

  1. Program ile ;
  Performans, gözlem formu, proje değerlendirme, türkçe bireysel gözlem, tema sonu kazanım, ürün dosyası, kulüp Etkinlikleri gibi değerlendirmeleri yapar ve gerekli raporları alarak değerlendirmelerinizi sorun olmaktan çıkarabilirsiniz.
  2. E-okul’ dan alacağınız sınıf listesini doğrudan programa aktararak değerlendirmelerde yeterli olan öğrenci bilgi girişinden kurtulabilirsiniz.
  3. Branş öğretmeni yada sınıf öğretmeni fark etmez. İstediğiniz adet’ te farklı sınıf bilgilerini girebilir. Sınır olmaksızın her bir değerlendirmeden istediğiniz sayıda farklı değerlendirmeler yapabilirsiniz. Yani sınır yoktur.
  4. Programda 3 farklı değerlendirme ölçeği kullanılmıştır. 3 ’ lük , 4 ‘ lük, 5 ‘ lik not sistemi kullanabilirsiniz ve değerlendirme birimlerini kendinizde verebilirsiniz.
  5. Türkçe bireysel gözlem değerlendirmesinde 2 ile 22 arasında , diğer değerlendirmelerde ise 2 ile 15 arasında ölçüt belirleyebilir. Bu ölçütleri dosyadan aktarabileceğiniz gibi kendinizde tayin edebilirsiniz. Ve sonradan üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.
  6. Değerlendirme raporlarını doğrudan yazıcıya aktarabileceğiniz gibi, word, excel, pdf, html, bmp vb. formatlarına çevirerek kaydederek istediğniz yerde yazdırabilir ve rapor üzerinde değişiklikler, eklemeler yapabilirsiniz
  7. Öğrenci bilgileri üzerinde filtreleme sistemi kullanarak istediğiniz öğrenci gruplarını izleyebilir. Sonradan öğrenci ekleyebilir yada silebilirsiniz. Öğrenci numara sırasına otomatik olarak sokulacaktır.
  8. Programda yardım sistemi mevcut olup takıldığınız bilgi ve işlemlerde size yol gösterecektir.
  9. Tek bir komutla sınıfınızı değiştirebilir yada sınıfınızı silebilirsiniz.
  10. Programda yedekleme sistemi mevcut olup bilgilerinizi güvence altına alabilir yada başka yerlere taşıyabilirsiniz.
  11. Programa öğretmenlerimiz için gerekli olabilecek bazı not çizelgeleri excel formatında verilmiş olup sınıf bilgileriniz bu çizelgelere aktarılabilir.
  12. Ayrıca kişisel olarak öğrenci tanıma raporu, öğrenci gözlem raporu, öğrenci nüfus cüzdan örneği alabilir, sınıf raporları olarak sınıf listesi, sınıf boy – ağırlık listesi, sınıf kulüp listesi, sınıf öğrenci velisi listesi alabilirsiniz. Bu listelerinizi farklı formatlarda kaydederek başka yerlerde de kullanabilirsiniz.
  13. Program orjinal Cd’ sinde Öğretmenlerimiz için gerekli olabilecek yasalar, yönetmelikler, önemli günler, e – okul bilgileri, ölçme ve değerlendirme , Rehberlik vb. Bilgiler ile gerekli olabilecek yazışma formları ve etkinlikler eklenmiştir.
  14. Öğretmenlerimizin önemli günler ve planlamaları dikkate alınmış olup programa günlük eklenmiştir.

  Bu programa neden ihtiyaç duyuldu ?
  Bildiğiniz gibi değerlendirme programları excel ile hazırlanmış ve şu anda piyasada bol miktarda mevcuttur. Excel formülleri ve sayfa yapıları kolay şekilde bozulabilmekte yada form yapısı dağılmaktadır. Öğretmenlerimiz tekrar, tekrar sınıf bilgilerini girmekte ve bilgi güvenliği yeterince sağlanamamaktadır. Bu program bütün değerlendirmelerinizi daha güvenilir, daha kolay giriş, raporlarda farklı formatlar ve değerlendirmeleri standart hale sokmaktadır.

  Not : Şu an deneme yapabilmeniz için; 1A sınıfı olarak tek bir sınıf Öğrenci kayıt bölümüne işlenmiştir. Dolayısıyla deneme yapan arkadaşlar Sınıf ve Şube olarak 1A girmelidir.


  [​IMG]


  Karınca ilköğretim değerlendirme 1.1
   
Yükleniyor...
Benzer Konular - Karınca ilköğretim değerlendirme Forum Tarih
Karınca İlköğretim Değerlendirme 2.0 İndir Öğretmenlerimizin Bölümü 3 Ekim 2009
TT-Karınca İlköğretim Değerlendirme (Teknoloji-Tasarım) 1.1 Download S-T 2 Şubat 2009
Karıncalı İlköğretim Okulu Serik Antalya Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 11 Kasım 2010
Uyuşma ve karıncalanma sebepleri kısaca Genel Sağlık 2 Ekim 2016
Karınca yuvalarına bakarak yön nasıl bulunur? Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2016

Bu Sayfayı Paylaş