Karın Eritme Hareketleri

'Diyet Beslenme' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Karın Eritme Hareketleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Karın Eritme Hareketleri

  Bir ayda dümdüz bir karna sahip olacağınız sekiz harekete devam ediyoruz. Unutmayın, programı düzenli uygulamak çok önemli


  Zemine sırtüstü uzanın. Kollarınızı vücudunuzun her iyi yanında paralel tutun. Bacaklarınızı yukarıya doğru uzatın. Vücudunuzun üst kısmını, beliniz zeminden kalkmayacak ve çeneniz göğüs kafesine değmeyecek şekilde yukarıya doğru kaldırın. Vücudunuzu kaldırırken nefes vermeli, indirirken nefes almalısınız. Egzersizi üç set halinde 10’ar kez tekrarlayın.

  Zemine sırtüstü uzandıktan sonra bacaklarınızla pilates topunu sıkıştırın. Çeneniz göğüs kafesine değmeden vücudunuzun üst bölgesini kaldırın. Şimdi zemine paralel şekilde uzatmış olduğunuz kollarınızı aşağı yukarı doğru hareket ettirin. Egzersizi üç set halinde 10’ar kez yapın.

  Yere uzanın. Ellerinizi başınızın arkasına yerleştirin. Vücudunuzun üst kısmını yukarıya doğru kaldırın. Önce sağ, ardından sol bacağınızı zeminle 90 derecelik açı oluşturacak şekilde kendinize doğru büktükten sonra gergin bir şekilde uzatın. Egzersizi üç set halinde 20’ar kez uygulayın.

  Dört ayak pozisyonu alın. Kalça ve karın kaslarınızı kasın. Bacaklarınızı arkaya doğru iyice uzatın. Bu pozisyonda yavaşça 15’e kadar sayın. Dizlerinizi tekrar bükün. Egzersizi üç kez tekrarlayın.

  Karın kaslarını güçlendirmek için...

  Her gün, sağlıklı beslenmeye ve lifli yiyecekler tüketmeye özen gösterin.
  Dik durun. Böylelikle karın kaslarınızın gevşemesini önlersiniz.
  Her gün en az iki litre su için. Çünkü su, boşaltım sisteminizin daha hızlı çalışmasını, ter ile toksinlerin atılmasını sağlıyor.
  Gün boyunca kas yapmak için çalışmaya gayret edin. Bunun için de asansörleri kullanmaktan vazgeçin, mümkün olan her yerde karın kaslarınızı sıkıp, gevşetin.
  Bazı sporlar karın kaslarını diğerlerine oranla daha fazla çalıştırıyor. Siz de güçlü karın kaslarına sahip olmak için bol bol yüzün, bisiklete binin veya kaya tırmanışı yapın.
   

 2. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  göbek eritme yöntemleri - bölgesel zayıflama - göbek nasıl eritilir - karın eritmek için hangi hareketler yapılır - karın egzersizleri
  Mekik Çekin

  Mekik çekmek karın kaslarınızı çalıştırır ve hem yağlarınızı yakmanıza hemde yavaş yavaş kaslarınızın çalışarak kas oluşmasını sağlar.

  Mekik çekmek için dizleriniz bitiştiriniz ve ayaklarınızı birbirine paralel olacak şekilde tabanları nız yere doğru olmalı, sonra iki elinizi ensenize koyup yavaş yavaş hareketlerle “bu esnada nefes alıp veriyoruz ” karnımızda zorlanma olasıya kadar sabah ve akşam 15 er kez veya 5 ten başlayarak yavaş yavaş sayıyı arttınız.

  Mekik çekmek özellikle karın bölgesinde bulunan kasları kuvvetlendirir ve yağ dokularıjızı harekete geçirerek yağların yanmasına yardımcı olmaktadır.

  Sopa ile Egzersiz Yapmak

  Bir sopayı veya uzun bir demiri ensenize koyunuz ve ellerinizle tutunuz. Yavaş yavaş nefes alıp vererek sağa ve sola doğru kalçanızdan yukarı doğru döndürerek 100 kere bu hareketi yapınız. Böylece karnınızın yan tarafındaki kasların şekillendirilmesi ve göbeğinizin erimesini sağlıcaksınız.

  Bel Kaslarını Çalıştırma

  Önce kolunuzu, hafifçe kırdığınız dizinizi doğru yavaş yavaş hareketler ile yakınlaştırmaya çalışınız.60 ar kez yapmanız yeterli olur . Sonra aynı hareket için kolları ve ayakları değiştirerek aynı hareketi 60 kez yapınız.
  Bu hareketin faydaları karnınızın yan tarafındaki kasları çalıştırmak yapılır.

  Yan mekik

  Yan kaslarınızı çalıştırmak için bu yöntemi uygulayınız. Sağa doğru yatınız. Sağ eliniz ile sağ kulağınıza değdirmeye çalışınız. Sol elinizi de be bölgenizin sol tarafına sol dirse gelecek şekilde koyun. Sol eliniz ile belinizin sağ tarafındaki kasları yavaşça tutun.Yavaşça sağ kolunuzu ve sağ ayağınıza değecek şekilde yaklaştırın.5 er dakikalık 3 set olacak şekilde uygulayınız.

  Popo Eritme Hareketi

  Sol ayağınızın üzerine yan şekilde yatınız, ayağınızı dimdik uzatınız ve yukarı aşağı olmak üzere 30 ar kez 3 set halinde yapınız. Dizinizi bükmemeye dikkat din ayağınız gergin olsun. Aynı hareketi sap ayağınızın üstüne yatıp 30 ar kere 3 set yapınız
  Bu hareket ile popo ve çevresindeki yağları eritebilirsiniz.

  Kilo Almamanız için Dikkat Etmeniz Gerekenler

  * Günde 8 saatten fazla uyumayın ve uyanınca yataktan hemen kalkın.
  * Asansöre binmeyin daima merdivenleri tercih edin.
  * Hafta sonlarını evde geçirmeyin, yürüyüş,sinema, konser vs organizasyonlara katılın.
  * Getir götür işlerinizi daime kendiniz yapın aracı kullanmayın.
  * Aç kalmayın az az ve sık sık yemek yiyin.
  * Açlık hissini durmak için ara ara ceviz,fındık,badem gibi zengin değerli besinler atıştırın.
  * Sebze ve meyve ayırt etmeyin ve hergün tüketin.
  * Yemek tabağınız ufak, salata tabağınız büyük olsun
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Karın Eritme Hareketleri Forum Tarih
Karın Ve Göbek Eritme Hareketleri Diyet Beslenme 20 Mayıs 2011
Karın Eritme Hareketleri İzle Video Spor Videoları 18 Mayıs 2011
Alt Karın Eritme Hareketleri El Ayak ve Vücut Bakımı 19 Nisan 2010
Karın Yağları Eritme Yöntemleri Diyet Beslenme 4 Ekim 2010
Göbek Eritme - Karın Yağlarını Eritme Diyet Beslenme 25 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş