Karın Şişkinliğine Bitkisel Karışım

'Şifalı Bitkiler' forumunda DeMSaL tarafından 19 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Karın Şişkinliğine Bitkisel Karışım konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  karın şişkinliği nasıl geçer - karın şişkinliğine bitkisel tedavi - ahmet maranki bitkisel öneriler  Ahmet Maranki Karın Şişkinliğine Karşı Bitkisel KarışımKarnınızda birikmiş şişkinlik hem psikolojik hem de fiziksel rahatsızlık verir. Doğal yağ karışımdan oluşan kürle karın şişliğine son verebilmeniz mümkün. İşte karın şişliğine karşı bitkisel karışım.

  Malzemeler

  3 damla adaçayı yağı
  3 damla lavanta yağı
  2 damla gül yağı
  2 damla ardıç yağı
  8 çay kaşığı badem yağı

  Hazırlanışı ve uygulaması

  Tüm malzemeleri kâsede karıştırın. Karın bölgenize masaj yaparak yedirin.
  Uzm. Dr. Ümit Hazar, önerileri


  1) Yavaş yiyin ve elma, kuru fasulye, kepek, brokoli, lahana, karnabahar, fındık, soğan, şeftali, patlamış mısır, kuru erik ve soya fasulyesi gibi gaz yapan yiyecekleri azaltın.

  2) Çiklet çiğnemeyin ve kamışla bir şey içmeyin.

  3) gazlı yiyecekleri, birayı, süt ürünlerini ve karbonatlı içecekleri azaltın.

  kabızlık konusuna gelince...

  Sabah erken kalkılmalı. Güne ılık su ve armut elma ile başlanmalı. Saat 8den önce kahvaltı bitirilmeli. Kahvaltı sonrası tuvalete gidilmeli.

  Tuvalet ihtiyacı ertelenmemeli. Beslenme saatleri düzenli olmalı. Öğün atlanmamalı. Düzenli günlük fiziki aktivite yapılamalı. Tuvalet terbiyesi durdurulmalı. Cezaya dayalı tedaviden kaçınılmalı, ödül ve destek artırılmalı. Alaturka tuvalet tercih edilmeli (ıkınma daha kolay olduğu için).

  Tuvalet soğuk olmamalı. Klozet kullanılıyor ise çocuğun ıkınabilmesi için ayağını bastıracak tabure kullanılmalı. Tuvalet ihtiyacı olduğu saate çocuğun ilgisini çekecek herhangi bir aktivite olmamalı. Önerilen yeni gıdalar küçük miktardan başlanıp sabırla giderek artırılmalı. Lifden zengin gıda alınmalı.

  Günde en az iki kez meyve yenmeli, miktarı gün be gün artırılmalı. Kişi en az kilosu kadar gram lif almalıdır. “Müsli” denen tahıllı gıdalardan bol tüketilmeli. Rendelenmiş veya çırpıcıdan geçirilmiş sebze ve meyveler, aynı olumlu etkiyi gösterir. Çiğnenemeyen gıda rendelenmeli veya çırpılmalı. Sıvı alımı artırılmalı.
  Çay kahve kola gibi içeceklerden kaçınılmalı. Ilık oturma banyosu yapılmalı. Armut, erik, elma suyu sorbitol içerdiğinden kabızlığa faydalıdır. Kalın barsağın boş tutulması amaç olmalıdır. Mısır ve muzdan kaçınılmalıdır. Sadece sütten oluşan beslenme kabızlık sebebidir. İnek sütü alerjisi dışında günde 2 kez alınan inek sütü kabızlık sebebi değildir. Pirinç, patates, nişasta gibi tamamı vücut tarafından emilen gıdalar kabızlık sebebi olabilir. Liften zengin beslenen kişiler bu gıdaları da alabilir.

  Aç karına günde iki kez ılık su almalı. Anne sütünü azaltan hazır mamalardan kaçınılmalı. Günde iki kez elma veya armut suyu içirilmeli.
  Günde 3 kez her türlü sebze veya meyve alması sağlanmalı (öğünün tamamını oluşturmamalıdır). Portakal ve mandalinanın lif içeriği zayıftır. Taze olması tercih sebebidir. Ancak şart değildir. Donmuş veya kurutulmuş olabilir. Kuru tahıllar yüksek lif içerirler. Mikserden geçirilmiş sebze meyve da aynı etkiyi gösterir.
  Kepekli buğday ekmeği evde temel ekmek olmalıdır. Hastanın ekmeği ayrı olmamalıdır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Karın Şişkinliğine Bitkisel Forum Tarih
Karın ve Mide Şişkinliğine Son Diyet Beslenme 4 Mart 2010
Karın şişkinliğine son Diyet Beslenme 26 Şubat 2010
Uyuşma ve karıncalanma sebepleri kısaca Genel Sağlık 2 Ekim 2016
Karınca yuvalarına bakarak yön nasıl bulunur? Sorular ve Cevaplar 4 Şubat 2016
Karınca yuvalarının ağzı hangi yönü gösterir kısaca Sorular ve Cevaplar 21 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş