Kaptan Amerika (Kaptan Amerika Kimdir - Hakkında)

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda UquR tarafından 6 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. UquR

  UquR Üye

  Kaptan Amerika (Kaptan Amerika Kimdir - Hakkında) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kaptan Amerika (Kaptan Amerika Kimdir - Hakkında)

  Kaptan Amerika (Kaptan Amerika Kimdir - Hakkında)


  [​IMG]


  Güçleri: Captain America'nın vücuduna enjekte edilen süper-asker serumu onun çevikliğini, kuvvetini ve dayanıklılığını olimpik bir atlete eşit konuma getirmiştir. Süper-güçlü değildir, fakat fiziksel yetenekleri bir insanın olabileceği maksimum seviyededir. Boks ve judo gibi bazı dövüş stillerinde de uzman olması ve ustalıkla kullandığı vibranyumdan yapılma kalkanı onu dünyadaki en iyi savaşçılardan biri yapmaktadır.
  Gerçek Adı: Steven Grant Rogers
  Durumu: Normal İnsan
  Yardımcı Kişiler: Avengers
  Düşmanları : Hitler ,Naziler , Red Skull, Baron Zemo
  Takma İsimleri: Hürriyetin savunucusu
  Operasyon Merkezi: 2. Dünya Savaşı
  Güç ve Yetenekler: Süper asker serumu enjekte edilen Kaptan Amerikanın güç çeviklik ve refleksi bir olimpik atletten daha fazladır ayrıca Judo ve Amerikan Boxunda ustadır. Simgesi haline gelen kalkanıyla gelmiş geçmiş en iyi savaşçılardan biridir. Vibranyumdan yapılmış kalkanı yeryüzünün en dayanıklı maddelerinden biridir ve her türlü şoku minimuma indirger.
  Geçmişi:
  Amerikanın en büyük ekonomik kriz dönemlerinden büyük depresyon dönemi doğan Steve Rogers fakir bir ailenin çocuğu olarak doğdu , Nazilerin Avrupayı ele geçirmesine seyirci kalmak istemeyen Steve orduya yazılmak ister ancak vücudu zayıf olduğu için reddedilir. General Chester Philips Steve’e ordunun süper asker projesine katılabileceğini bu sayede Nazilerle savaşabileceğini söyler. Steve super asker projesinden bir atlet kadar güçlanmiş olarak çıkar.
  Kaptan Amerika Naziler ve ajanlarıyla dünyanın her yerinde savaştı , Antartikada yaptığı savaşında bomba yüklü bir uçakla yere çakıldı ve her ne kadar süper serum donmasını engellese de vücudu hareketsiz olarak uzun süre kaldı. Avengerlar tarafından yıllar sonra bulunan Kaptan Amerika bir kez daha Amerikan idealleri için savaşmaya başladı ancak kız arkadaşını kaybetmesi ideallere olan inancını kaybetmesine neden oldu .
  Kaptan Amerika : Kaptan Amerika kazanç için değil , inandığı değerler için savaşır çünkü bu yapılması doğru olan şeydir.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kaptan Amerika (Kaptan Forum Tarih
Sadrazam, şeyhülislam ve kaptanıderya nedir? Sorular ve Cevaplar 5 Mart 2014
Halime Kaptan Romanı Özeti Kitap Özetleri & E-Kitaplar 5 Mart 2012
Yahya Kaptan İlköğretim Okulu Bilgileri İzmit Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 28 Şubat 2012
Kaptan-ı Deryanın görevleri nelerdir? Tarihi Bilgiler 10 Aralık 2011
Kaptan Yılmaz İlk Aşkım Tek Sevdam 2011 Albümü Tanıtımı Albüm Tanıtımları 25 Haziran 2011

Bu Sayfayı Paylaş