Kapalı Divan'da neler yaşandı

'Galatasaray' forumunda Dine tarafından 26 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kapalı Divan'da neler yaşandı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  26 Kasım 2009, Perşembe

  Kapalı Divan'da neler yaşandı


  Olağanüstü Divan Kurulu toplantısı, üye olmayan herkese ve dolayısıyla basına kapalı olarak gerçekleşti, ancak FANATİK, Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleşen tüm diyalogları ele geçirdi. İşte tarihi toplantının perde arkasında yaşananlar:
  [​IMG]
  Duayenlerden Levent Yücel’in, Divan’dan bir gün önce, Galatasaraylılar’ın yoğun olarak bulunduğu bir internet sitesinde yaptığı, “Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş bir olayın Divan Kurulu’nda görüşülmesi olanaksızdır. İrfan Aktar, Divan Kurulu Başkanı olarak amacını aşmış bir iş yapmaktadır” açıklaması etkili oldu. Bu görüş, üyelere de aynı şekilde yansıdı.
  *****
  Kürsüye çıkan üyelerden Oğuz İmregün, “Bu konu burada konuşulmasın. Disipline sevk edilen bir konu hakkında Disiplin Kurulu üyeleri etki altında kalabilir. Cezalar verildikten sonra bu konuyu konuşalım” deyince, Disiplin Kurulu üyeleri etki altında kalmamak adına salonu terk etti.
  *****
  Toplantının başında Divan Kurulu’na bir önerge sunuldu, ancak bu önergenin üyelere okunmaması istendi. Önergede yer alan istek, yine aynı görüşü temsil eden, “Bu konu burada konuşulmasın, Disiplin Kurulu etkilenebilir” yönündeydi.
  *****
  Muhalif kimliğiyle tanınan Hayri Kozak, “Bu olayı fazla büyütüyoruz. Burada mağdur olanlar Okan Çevik ve Koray Mincinozlu. Bu çocuklar evlerinden dışarı çıkıp dolaşamıyorlar bile. Ayrıca bu dönemde Galatasaray’da buna benzer skandallar her an çıkabilir. Ada’da ve Büyükçekmece’deki arsada da böylesine istenmeyen olumsuzluklar yaşanabilir” açıklamasını yaptı.
  *****
  Doğan Hasol, “Kamuoyunda bu olayı liseliler planladı ve yaptı gibi bir intiba oluştu. Olayların bu şekilde tırmandırılması çok yanlış” ifadesini kullandı.
  *****
  Cemal Nalga skandalı ve sonrasında yaşananları, ‘Fenerbahçe’nin komplosu olabilir’ diye değerlendiren eski başkanlardan Mehmet Cansun kürsüde şunları söyledi: “Konu çok büyütüldü. Olayların buraya kadar gelmesinde camia dışı etkenleri de göz önünde bulundurmak gerek.”
  *****
  Başkan Adnan Polat’ın da hedefinde Fenerbahçe vardı. Sarı-Kırmızılı kulübün patronundan öne çıkan sözler şöyle: “Kurucumuz Ali Sami Yen Bey’in zamanındaki koşullarda yaşamıyoruz. Kulüp büyüdü ve artık daha profesyonel yönetiliyor. Ayrıca basketbolda yaşadığımız olumsuzluk neden Fenerbahçe’yi mağlup ettiğimiz maçtan sonra ortaya çıkarılıyor? 1.5-2 aylık olay Basketbol Federasyonu tarafından neden bu tarihe kadar gizlendi?”  Fanatik
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kapalı Divan'da neler Forum Tarih
Kapalı Dolaşım Sisteminin Görüldüğü Canlılar Nelerdir Konu Dışı Başlıklar 2 Kasım 2013
Kapalı ve Açık Tohumlu Bitkiler Nedir Doğa ve Bitkiler 30 Ağustos 2013
Kapalı Kaplardaki Gazların Basıncı Nelere Bağlı Konu Dışı Başlıklar 9 Mart 2013
Açık Havza ve Kapalı Havza Ne Demektir? Ülkeler Coğrafyası 7 Mart 2012
Kapalı Elbiseler 2012, Kapalı Elbise Modelleri 2012 Tesettür Giyimi & Tesettür Modası 28 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş