Kapadokya Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 14 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kapadokya Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kapadokya Meslek Yüksekokulu İletişim - Kapadokya Meslek Yüksekokulu tarihçe - Kapadokya Meslek Yüksekokulu resimleri - Kapadokya Meslek Yüksekokulu - kapadokya myo - myo - meslek yüksek okulları


  [​IMG]


  Kapadokya Meslek Yüksekokulu 2005 yılında, Aşçılık, Bilgisayar Programcılığı, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm Rehberliği programlarıyla ve yüz seksen öğrencilik konaklama kapasitesiyle, Kapadokya bölgesinin önemli tarihi merkezlerinden biri olan Ürgüp’ün Mustafapaşa beldesinde eğitim hayatına başlamıştır.

  2006 yılında yukarıda zikredilen programlara El Sanatları, Şarap Üretim Teknolojisi ve Bağcılık eklenmiştir.
  2007 yılında At Antrenörlüğü, Atçılık İşletmeciliği, Bankacılık ve Sigortacılık, Organik Tarım, Restorasyon bölümleri açılmıştır.
  2008 yılında Borsa ve Finans, Dış Ticaret ve AB, Uluslararası Lojistik, Uygulamalı İngilizce – Türkçe Çevirmenlik programlarının yanında Ürgüp’te kız ve erkek olmak üzere iki öğrenci evi hizmete girmiştir. Bu eklentilerle öğrenci sayısı yaklaşık olarak altı yüze konaklama kapasitesi ise üç yüze çıkarılmıştır.
  2009 – 2010 eğitim yılı itibariyle Turist Rehberliği programı İngilizce eğitime çevrilmiş, Ağırlama Hizmetleri ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programlarının İngilizce versiyonları açılmıştır.

  Yüksekokulumuz Kapadokya bölgesinde bulunan tarihi mekânlarıyla tarihle ve hayatla iç içe eşi benzeri olmayan muhteşem bir yerleşkeye sahiptir. Kısa bir zaman zarfı içerisinde uygulamalı eğitimleriyle, sektör işbirlikleriyle ülkemiz eğitim hayatında özel bir yer elde etmiş, pek çok ilklere ve başarılara imza atmıştır. Eğitim hayatına yaşayarak öğrenme düsturuyla devam etmekte, bu yolda yeni projeler üzerine çalışmaktadır.

  Tel: 90 384 353 50 09
  Faks: 90 384 353 51 25
  50420 - Mustafapaşa, Ürgüp / Nevşehir - Türkiye

  http://www.kapadokya.edu.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kapadokya Meslek Yüksekokulu Forum Tarih
Kapadokya Meslek Yüksek Okulu Hakkında Bilgi Üniversiteler 5 Temmuz 2011
Kapadokya Ermişleri Hakkında Bilgi Tarihi Bilgiler 29 Kasım 2011
Avanos Kapadokya İlköğretim Okulu Nevşehir Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 13 Eylül 2010
Kapadokya Yeraltı Şehirleri Hakkında Bilgi Türkiye Tatil Yerleri Hoteller 26 Ağustos 2010
Nevşehir (Kapadokya) Resimleri Türkiye Şehir-Bölge Resimleri 28 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş