Kansere karşı kalkan etkili gıdalar

'Genel Sağlık' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Mart 2009 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kansere karşı kalkan etkili gıdalar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Batı Avustralya Üniversitesi’nden Min Zhang'ın Çin'in güneydoğusundaki Hancou şehrinde yarısı meme kanseri olan 2018 kadın arasında yaptığı araştırmada, mantar ve yeşil çayın meme kanseri riskini önemli ölçüde azalttığı, kansere yakalananların hastalığındaki şiddeti de azalttığı sonucuna varıldı.

  Temmuz 2004 ve Eylül 2005 arasında yapılan araştırmada, kadınlarda en sık rastlanan kanser türlerinden olan meme kanserinin Çin'de, gelişmiş ülkelere göre dört beş kat daha az olduğu görüldü. Kadın araştırmacı Min, günde 10 gram mantar yemenin yararlı olacağını ve kuru mantarla taze mantarın eşit etkisi olduğunu söyledi.

  Min, kanser riskini azaltmanın yanı sıra mantar ve yeşil çayın oluşan kanserin habisliğini azalttığını belirtti.

  Min ayrıca mantar ve yeşil çay kombinasyonunun sadece mantar yemekten daha etkili olduğunu ve Çinli kadınlardaki meme kanserine yakalanma oranının düşük olmasının nedeninin bu şekildeki beslenme tarzı olduğunu savundu.

  İlk araştırma

  Bunun mantar ve yeşil çayın meme kanserine etkisiyle ilgili olarak insanlar üzerinde yapılan ilk araştırma olduğunu ifade eden Min, araştırmanın sonuçlarının başka araştırmalarla desteklenmesi durumunda meme kanserine karşı ucuz beslenme yoluyla korunma sağlanacağını kaydetti.

  (BUGÜN)
   

Bu Sayfayı Paylaş