Kansere İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

'Şifalı Bitkiler' forumunda Mavi_inci tarafından 8 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Kansere İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kansere İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?
  Kansere iyi gelen bitkiler hakkında bilgiler


  Doç
  . Dr. Canfeza Sezgin, uzun yıllardır kanser hastalarının tedavisiyle ilgili araştırmalar yapıyor.Alternatif arayan kanser hastaları için hazırladığı “Hangi Kansere Hangi Bitki?” kitabı yayınlandı. Kitap, en güncel bilimsel kaynaklardan elde edilmiş en yeni bilgileri içeren, bugünkü en kapsamlı çalışma;Bitkiler ve diğer tamamlayıcı yöntemler kanser tedavisinde etkili ve faydalı..

  Kanser hastalığına iyi gelen besinler


  Brokoli

  İdrar yolları ve idrar torbası, kalınbağırsak ve meme kanserine faydalıdır.. Brokoli, son yılların en gözde besinlerinden birisi. Taze veya dondurulmuş gıda halinde bekletilmeden tüketilmelidir, böylelikle besin değerini kaybetmez. Çiğ olarak veya buharda pişirilerek tüketilmelidir. Çiğ brokolinin tadı biraz acıdır. Acılığı, anti-kanser özellik taşıyan maddelerden kaynaklanır.
  Ayrıca kalınbağırsak, idrar yolları ve idrar torbası kanserlerine karşı koruyucudur
  Sarı kantaron
  Akciğer, beyin, idrar yolları ve idrar torbası, karaciğer, lösemi, meme, mide, rahim ağzı ve yumurtalık kanserlerine faydalıdır. Depresyon ve iltihabi hastalıkların tedavisinde etkili olduğu gösterilmiş geleneksel tedavilerin başında gelir. Ayrıca, yorgunluk, uykusuzluk, ağrı, çocuklardaki gece idrar kaçırmalarında ve yara yerlerinin iyileşmesi için de kullanılmaktadır.

  Zencefil

  Akciğer, kalınbağırsak, karaciğer, lenfoma, lösemi, malign melanom, meme, mide, pankreas ve yumurtalık kanserlerine faydalıdır. Zencefilin en sık görülen yan etkileri mide yanması ve dermatittir. Aşırı miktarlarda alınırsa merkezi sinir sistemini baskılayabilir ve kalpte ritim bozukluğuna neden olabilir. Pıhtılaşmayı azaltan ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır, kanamaya neden olabilir. Tansiyon düşürücü ilaçlarla kan şekerini azaltan ilaçların etkisini artırabilir.

  Biberiye

  Akciğer, cilt, kalın bağırsak, lösemi ve meme kanserine faydalıdır. Ayrıca kansere karşı koruyucudur. Kanser gelişiminin önlenmesinde yararlı olduğu gösterilmiş bitkilerin başında gelir. Sıklıkla çay olarak kullanılabilir. Bir çay kaşığı kurutulmuş yaprak, 1 fincan kaynamış suda 15 dakika demlenerek tüketilir. Kapsül olarak da günde 2-3 defa 400 mg alınması yeterlidir.

  Nar

  Baş-boyun, kalınbağırsak, lösemi, meme ve prostat kanserlerine faydalıdır.. Nar, binlerce yıldır kullanılan bitkisel ürünlerin başında gelmektedir. Günde 50 mililitre nar suyunun uzun süreli kullanılması ile yarar elde edilmektedir.
  Ayrıca kansere karşı koruyucudur
  Çörekotu
  Akciğer, baş-boyun, kalınbağırsak, karaciğer, karın zarı, lösemi, lenfoma, meme, pankreas, prostat ve yumuşak doku kanserlerine faydalıdır. Tansiyon düşürücü ve kan şekerini düşürücü etkilerinin olması nedeni ile şeker ve tansiyon düşürücü ilaçların etkisini artırabilir. Bölgesel uygulamalarda alerjik reaksiyon oluşabilir.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kansere İyi Gelen Forum Tarih
Gribe sarmısak, kansere zencefil iyi geliyor Şifalı Bitkiler 14 Mart 2009
Kansere Karşı Vitaminlerin Önemi Nedir? Genel Sağlık 23 Ekim 2012
Kansere Bitkisel Çözüm Ardıç Tohumu Şifalı Bitkiler 24 Aralık 2011
Kansere Neden Olmayan Yiyecekler Nelerdir? Diyet Beslenme 24 Aralık 2011
Kansere Neden Olan Yiyecekler Nelerdir? Diyet Beslenme 24 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş