Kansere çare okyanusta aranıyor

'Genel Sağlık' forumunda KaRDeLeN tarafından 5 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kansere çare okyanusta aranıyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kansere çare okyanusta aranıyor


  Kaliforniya’da açık denizde yaşayan canlılarda bilimsel araştırmalar yapan bilim adamları kanser tedavisinde kullanılacak yeni maddeler elde etmeye çalışıyorlar.
  Amerika İçişleri Bakanlığı ve Kaliforniya Üniversitesi tarafından oluşturulan bir araştırma grubu açık denizdeki petrol platformunun ayaklarında yaşayan canlıları inceliyor. Araştırma için şimdiden 2 milyon dolarlık bir fon oluşturulduğu belirtiliyor.

  Kaliforniya Üniversitesi Çevre Bilimi Uzmanı Prof. Dr. Jason Bryan şöyle konuşuyor:

  “Sadece deniz altındaki yaşamın çeşitliliğine bakıyoruz. İçlerinde binlerce kimyasal madde bulunan birçok canlı var. Eğer insanlık yararına kullanılabilecek bir şey bulamazsak bu beni çok şaşırtır.”

  Umutlar sürüyor

  Petrol platformlarını doğal laboratuar olarak kullanan bilim adamları kansere karşı kullanabilecekleri değişik maddeler bulmayı umut ediyorlar. Farmakoloji uzmanı Prof. Dr. Leslie Wilson ise şu değerlendirmeyi yapıyor:

  “Ne aradığımızı çok iyi biliyoruz. Bunlardan ilaç yapabileceğimizi biliyoruz. Bunlar oldukça değerli canlılar. Üzerinde yeterince çalışılırsa insan sağlığına faydalı olabilecek ilaçlar bulunabilir. Bundan eminim.”

  Okyanuslardaki araştırmaların çok yetersiz olduğuna dikkat çeken bilim adamları deniz canlılarından elde edilecek yeni maddelerle yalnız kanserin değil birçok hastalığın tedavi edilmesinin mümkün olabileceğini belirtiyorlar.​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kansere çare okyanusta Forum Tarih
Bilim kansere çare bulabilecek mi ? Genel Sağlık 2 Eylül 2008
Kansere Karşı Vitaminlerin Önemi Nedir? Genel Sağlık 23 Ekim 2012
Kansere Bitkisel Çözüm Ardıç Tohumu Şifalı Bitkiler 24 Aralık 2011
Kansere Neden Olmayan Yiyecekler Nelerdir? Diyet Beslenme 24 Aralık 2011
Kansere Neden Olan Yiyecekler Nelerdir? Diyet Beslenme 24 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş