Kanserden kaçtı uçak düştü

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 22 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Kanserden kaçtı uçak düştü konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kanserden kaçtı uçak düştü!


  İspanya'da düşen uçakta bir Türk yolcu vardı. Onun hikayesi kaderden kaçılamayacağını çok iyi gösteriyor. Bakın neler yaşamış?

  Uçak kazasında ölen Mustafa Erdil, 1985'te Petkim'den "Kanser tehlikesi yüksek" deyip istifa etmişti. Ancak İspanya'daki uçak kazasında öldü..


  İspanya'nın başkenti Madrid'deki Barajas Havaalanı'nda kalkış sırasında düşen uçakta bulunan Mustafa Erdil, kanser tehlikesine karşı Petkim'den istifa edip kendi işini kuran bir işadamıydı.

  Aliağa'da faaliyet gösteren 19 aktif gemi söküm firmasından biri olan Dörtel Gemi'nin sahibi ve Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği 2'nci Başkanı olan Erdil'in bu işe geçişte ürkütücü bir bir hikâyesi var. O hikayeyi Sabah Gazetesi'nden Şah Tanyeri şöyle anlatıyor:

  'ÇALIŞANLARIN ÇOĞU KANSER'


  "Gemi söküm işinden önce ne iş yaptığını sorduğumda, Aliağa'daki Petkim'de çalıştığını söyledi. Bir süre çalışıp 1985 yılında istifa ettiğini belirten Erdil, ayrılma nedenini ise kanser tehlikesi olarak açıkladı. Erdil'e göre, "burada çalışanların büyük çoğunluğu kanserdi" ve böyle bir ağır sağlık riski olan ortamda daha fazla çalışmak istememişti. Ayrıldıktan sonra kendi şirketini kurup, gemi bakım onarımı ile ikinci el gemi makinelerinin ticaretiyle işe başladı. 1991 yılından bu yana söküm işi yapan Erdil, bugüne kadar 50 kadar gemiyi söktüğünü belirmişti.
  KANSERE KARŞI ÖNLEM İÇİN ATIK YÖNETİM MERKEZİ KURDU

  Mustafa Erdil, kanserden kaçsa da yaptığı gemi söküm işi açığa çıkan kanserojen maddeler nedeniyle risk taşıyordu. Sadece kendisini değil, bütün sektör mensuplarını ilgilendiren konuda adım atıp, diğer işadamları ile gemi söküm bölgesinde Atık Yönetim Merkezi'ni kurdu

  GİTME DEMİŞTİM

  Erdil değişik ülkelerden gemi alıp daha sonra onları demir-çelik olarak satardı. İspanya'ya da o yüzden gitmişti. Erdil'in arkadaşı Fuat Yalvaç, Kendisine gitme dedim. 'Ben gittim, gemiyi gördüm. Senin gitmene gerek yok. Al o gemiyi' dedim" dedi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kanserden kaçtı uçak Forum Tarih
Kanserden Koruyucu Yiyecekler Nelerdir? Diyet Beslenme 24 Aralık 2011
Kanserden Korunmak İçin Mandalina Genel Sağlık 21 Kasım 2011
Kanserden Korunmak İçin Domates Genel Sağlık 21 Kasım 2011
Kanserden Korunmak İçin Ne Yapmalı? Genel Sağlık 21 Kasım 2011
Kanserden Koruyan En Etkili Besinler Diyet Beslenme 29 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş