Kanserde Büyük Umut - Kanser için yapılan umut verici araştırmalar

'Genel Sağlık' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 21 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Kanserde Büyük Umut - Kanser için yapılan umut verici araştırmalar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kanserin sonu göründü Amerika`da, bünyesi kansere dirençli kişilerden alınan `süper güçlü’ hücrelerin hastalara nakliyle kanserin alt edilmesine yönelik çalışmalar, büyük umut vaat ediyor... [​IMG] ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin `hücre nakli’ için izin verdiği araştırmaların başındaki Dr. Zheng Cui, "İki yıl içinde kanseri tamamen iyileştirmeyi umut ediyoruz" dedi.
  Bilim dünyasında büyük umut vaat eden haber, Wake Forest Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dr. Zheng Cui’nin araştırmaları üzerine geldi...
  Cui, bazı insanların bağışıklık hücrelerinin, kanseri yenmekte diğerlerinden 50 kat güçlü olabileceğini laboratuvar deneyleriyle gösterdi. New Scientist Dergisi’nin son sayısında bu araştırması yayımlanan Dr. Cui, daha önceki bir çalışmasında farelerdeki bağışıklık hücrelerinin diğer farelerdeki tümörleri iyileştirdiğini kanıtlamıştı...

  Deneyler oldukça başarılı

  Donörlerden alınan `granülosit’ adlı kanser-öldürücü bağışıklık sistemi hücreleri kullanılarak, hastaların vücutlarının kanserle savaşma gücünün önemli ölçüde artacağını gösteren Dr. Cui’nin son araştırması, kanserin iyileştirilmesi konusundaki umutları artırdı. ABD Gıda ve İlaç Dairesi FDA, 22 hastasına süper-güçlü grönülositler enjekte etmesi için Dr Cui’ye geçen hafta izin verdi. İznin ardından Dr. Cui, şöyle konuştu: "Klinik öncesi deneylerimiz olağanüstü başarılı oldu. İnsanlarda işe yararsa iki yıl içinde kanserin tedavisini başarabiliriz."

  Kullanılan teknoloji aynı

  Dr. Cui, bu teknolojinin, son derece hızla hastaların hizmetine gireceğinden de emin; çünkü kandaki granülositleri çıkartmak için kullanılan teknoloji, hastanelerde diğer kan bileşenleri olan plazma ve trombosit ayrıştırmak için kullanılan teknoloji ile aynı.

  Güçlü hücreler, kanseri 24 saatte öldürdü


  Bulgularını geçen hafta Cambridge’de sunan Dr. Cui, bazıları kanserli 100 kişiden granülosit aldı. En güçlü hücreler 24 saat içinde kanser hücrelerinin yüzde 97’sini, zayıf olanları yalnızca yüzde 2’sini öldürebildi. 50 yaş üzerindeki donörlerin hücrelerinin yeteneği ortalamanın altında; bunlardan kanserli olanların ise daha da düşük çıktı.

  Kanserle savaşma da,
  stres çok önemli etken

  Dr. Cui, araştırmaları sırasında, bir kişinin bağışıklık sisteminin kanserle savaşma gücünün, ne kadar stres altında olduğuna bağlı değiştiğini de fark etti. Cui’nin ilk deneyleri, kanserli hastalara güçlü granülositler nakletmenin mümkün olduğunu gösterdi. Dr. Cui, teorik olarak hücre nakline bağlı öldürücü ’Graft-versus-host’ hastalığı riskini en aza indirmek için çalışıyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kanserde Büyük Umut Forum Tarih
Kanserden Koruyucu Yiyecekler Nelerdir? Diyet Beslenme 24 Aralık 2011
Kanserden Korunmak İçin Mandalina Genel Sağlık 21 Kasım 2011
Kanserden Korunmak İçin Domates Genel Sağlık 21 Kasım 2011
Kanserden Korunmak İçin Ne Yapmalı? Genel Sağlık 21 Kasım 2011
Kanserden Koruyan En Etkili Besinler Diyet Beslenme 29 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş