Kanser katili virüs bulundu

'Genel Sağlık' forumunda KaRDeLeN tarafından 12 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Kanser katili virüs bulundu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kanser katili virüs bulundu


  [​IMG]
  Kanada’daki Tom Baker Kanser Merkezi’nde görevli bilim insanları, prostat kanseri hücrelerini öldüren bir virüs buldu.
  Söz konusu virüs, prostat kanserli 6 gönüllüye zerk edildi. Virüsün kanserli hücreleri öldürdüğü, normal hücrelere ise zarar vermediği belirlendi. Araştırmayı yürüten bilim insanları, ‘kanserli hücre katili’ virüsün diğer kanser türlerindeki tümörlere karşı da etkili olabileceğini düşünüyor.

  Kanadalı uzmanlar, prostat kanserinin ilk evresinde bulunan 6 denek hastadaki tümörlere, ultrason eşliğinde virüs enjekte etti.

  Üç hafta sonra hastaların prostatları normal tedavinin bir parçası çerçevesinde alındı. Hastaların prostat dokuları incelendiğinde, kanser hücrelerinin öldüğü görüldü. Buna karşın, prostatın kanserli olmayan bölgelerinde virüsün çoğalmadığı belirlendi.

  10 yıla ihtiyaç var

  Ancak araştırmacılar, Cancer Research dergisinde yayınlanan yöntemin gerçekten hastalığı tedavi edip etmediğini anlamak için daha kapsamlı araştırmalara ihtiyaç bulunduğunu vurguluyor. Uzmanlara göre, kapsamlı araştırmaların ardından tedavinin yaygınlaşması on yıl kadar bir süre alabilecek. Araştırmacılar, virüsün, meme, yumurtalık, pankreas, lenf ve bazı beyin tümörlerine de çare olabileceğini umuyor.
  İnsanlarda zaten var
  KANSERLİ hücre katili ‘Reovirüs’, daha çok solunum yollarında bulunuyor. Bu virüs çok yaygın görülüyor, ancak insanlarda hastalığa pek yol açmıyor. Virüsü kapanlar en fazla orta derecedeki gribin sebep olduğu solunum rahatsızlıkları belirtileri veya ishalden mustarip oluyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kanser katili virüs Forum Tarih
Kanserle savaş haftası kısa yazı Eğitim Bilgileri 26 Mart 2014
Sigara İçen Bir İnsanın Akciğer Kanserine Yakalanma Olasılığı Nedir Genel Sağlık 29 Ocak 2014
Böbrek Kanserinin Belirtileri Nelerdir Genel Sağlık 1 Eylül 2013
Kanser kim tarafından bulunmuştur? Bilim & Teknoloji 29 Ağustos 2013
Kansere Karşı Vitaminlerin Önemi Nedir? Genel Sağlık 23 Ekim 2012

Bu Sayfayı Paylaş