Kanser için köpekbalığı mucizesi

'Genel Sağlık' forumunda DilzaR tarafından 3 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  Kanser için köpekbalığı mucizesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Köpekbalıkları kanserle mücadelede yeni umut kaynağı oldu...


  Avustralyalı bilimadamları, köpekbalıklarının kanında bulunan antikorların kanserle mücadelede önemli bir rol oynayabileceğini açıkladılar.

  Araştırmacılar, hücrelerin hastalığın yayılmasını geciktirdiğine ilişkin güçlü işaretler olduğunu belirtiler. Bu çalışmanın meme kanserinde yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesini sağlayabileceği düşünülüyor. Melbourne'deki La Trobe Üniversitesi uzmanları, kötü şöhretlerine rağmen köpekbalıklarının kanserde hayat kurtarıcı olabileceğine inanıyor.

  Araştıtrmacılara göre, köpekbalıklarının kanda hastalıklarla mücadele eden farklı antikorları var ve bunlar belli kanser hücrelerinin büyümesini engellemeye yardımcı olabilir.

  Örneğin laboratuvar deneyleri, bu antikorların meme kanserinin yayılmasını engellediğini gösterdi. Köpekbalıklarının çok güçlü bir bağışıklık sistemi var ve nadiren enfeksiyon kapıyorlar. Zaten bilimadamlarının ilgisini de bu çekti. Araştırmalar daha ilk aşamasında fakat, Victoria eyaletindeki araştırmacılar, çalışmalarının geleceği konusunda çok umutlular. Klinik deneylere başlamak için bir sistem kurmaya çalışıyorlar.

  Victoria eyalet hükümetinin mali desteğine sahip durumdalar. Bilimadamları köpekbalıkları hücrelerinde sadece kanser değil, sıtma gibi hastalıkların da çaresini arıyor.

  La Trobe Üniversitesi uzmanları, köpekbalığı daha önce köpekbalığı antikorlarının sıtma proteinlerine tutunarak alyuvarlara sıçramasını önlediklerini tespit etmişti.

  Köpekbalığı hücrelerinin iltihaplı romatizma için de çözüm olabileceği söyleniyor.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kanser için köpekbalığı Forum Tarih
Rahim Ağzı Kanserinde Erken Teşhis İçin Ne Yapılmalı Genel Sağlık 26 Kasım 2011
Kan Kanseri Teşhisi İçin Kan Ve Kemik İliği İncelemesi Genel Sağlık 25 Kasım 2011
Kanserden Korunmak İçin Mandalina Genel Sağlık 21 Kasım 2011
Kanserden Korunmak İçin Domates Genel Sağlık 21 Kasım 2011
Kanserden Korunmak İçin Ne Yapmalı? Genel Sağlık 21 Kasım 2011

Bu Sayfayı Paylaş