Kanser Hastalıkları - Alternatif Tıp ve Kanser

'Genel Sağlık' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 25 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Kanser Hastalıkları - Alternatif Tıp ve Kanser konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kanser Hastalıkları - Alternatif Tıp ve Kanser


  Vücudumuzda tüm organlar hücrelerden oluşur. Hücreler vücudumuzun en küçük yapıtaşlarıdır ve ancak mikroskopla görülebilirler.
  Sağlıklı vücut hücreleri (kas ve sinir hücreleri hariç) bölünebilme yeteneğine sahiptirler. Ölen hücrelerin yenilenmesi ve yaralanan dokuların (vücut içi ve dışındaki) onarılması amacıyla bu yeteneklerini kullanırlar. Fakat bu yetenekleri de sınırlıdır. Sonsuz bölünemezler. Her hücrenin hayatı boyunca belli bir bölünebilme sayısı vardır. Sağlıklı bir hücre gerektiği yerde ve gerektiği kadar bölüneceğini bilir.
  Buna karşın kanser hücreleri, bu bilinci kaybeder, kontrolsüz bölünmeye başlar ve çoğalırlar. Kanser hücreleri birikerek tümörleri (kitleleri) oluştururlar, tümörler normal dokuları sıkıştırabilirler, içine sızabilirler yada tahrip edebilirler. Eğer kanser hücreleri oluştukları tümörden ayrılırsa, kan yada lenf dolaşımı aracılığı ile vücudun diğer bölgelerine gidebilirler. Gittikleri yerlerde tümör kolonileri oluşturur ve büyümeye devam ederler. Kanserin bu şekilde vücudun diğer bölgelerine yayılması olayına metastaz adı verilir.
  Kanserler oluşmaya başladıkları organ ve mikroskop altındaki görünüşlerine göre sınıflandırılırlar. Farklı tipteki kanserler, farklı hızlarda büyürler, farklı yayılma biçimleri gösterirler ve farklı tedavilere cevap verirler. Bu nedenle kanser hastalarının tedavisinde, var olan kanser türüne göre farklı tedaviler uygulanır.
  Kanserin Nedenleri ?
  Kanserin sebebi henüz kesin olarak bilinmemektedir. Kanser hastalığı için iki grup risk faktörü vardır. Kanser için risk faktörleri yaşam şekillerine, yaşa, cinsiyete ve aile öykülerine bağlı olarak değişir. Bir başka risk grubu ise çevresel faktörlerdir.
  -Sigara alkol kullanımı,
  -Uzun süre ve tehlikeli saatlerde güneş altında kalma,
  -Aşırı dozda röntgen ışınına maruz kalma,
  -Bazı kimyasal maddeler (katran, benzin, boya maddeleri, asbest v.b.)
  -Bazı virüsler
  -Hava kirliliği
  -Radyasyona maruz kalma,
  -Kötü beslenme alışkanlığı
  Kanser Tehlikesinin 7 Habercisi
  Kanserin belirti ve bulguları köken aldığı doku ve organlara göre değişir. Hatta bazen hiç belirti ve bulgu vermeden kontrol muayenelerinde kanser tanısı konulabilir.
  Aşağıdaki belirtilere dikkat edin:
  Rahim ve makattan gelen normal olmayan bir kanama veya akıntı
  Memede veya vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkan şişlik ve sertlikler
  İyileşmeyen yaralar
  Uzun süreli ses kısıklığı ve öksürük
  Yutkunma güçlüğü ve hazımsızlık
  Ben ve siğillerde meydana gelen büyüme, kanama, renk değişikliği, yara
  Büyük ve küçük abdest yapmakta ki değişiklikler
  EN SIK GÖRÜLEN KANSER TİPLERİ
  Meme kanseri
  Akciğer kanseri
  Prostat kanseri
  Mide kanseri
  Kalın barsak kanseri
  Rahim ağzı kanseri
  1. Akciğer Kanseri;
  Uzun süre devam eden öksürük
  Öksürürken kan gelmesi
  Nefes darlığı
  2. Cilt Kanseri;
  İyileşmeyen yara
  Ben ve siğillerde şekil, renk değişikliği
  Ani oluşan ben ve siğiller
  3. Meme Kanseri;
  Memede ele gelen sertlik
  Meme başında içeri doğru çekilme
  Meme başında şişkinlik

  Meme şeklinde ki değişiklikler
  4. Rahim Kanseri;
  Menopozdan sonra olan kanamalar
  Nedeni belli olmayan vaginal akıntılar
  Bir aydan fazla devam eden adet kanaması, düzensizlikler veya anormal kanamalar
  Karında şişkinlik
  5. Kolon Kanseri;
  Makattan gelen kanama ve dışkılama alışkanlıklarının değişmesi
  Karın ağrısı
  Karında kitle
  Kilo kaybı
  6.Prostat Kanseri;
  Sık sık (özellikle geceleri) idrara kalkma
  Kesik kesik, ağrılı ve sızılı idrar yapma
  İdrar kesesini tam boşaltamama hissi
  idrar tutmada güçlük
  İdrar akış gücünde azalma

  Kanser hastalıkları:metafizik uzmanı gökhan hani mide kanseri,prostat kanseri,bağırsak(kolon) kanseri ,akciğer kanseri,meme kanseri,rahim kanseri,ağız kanseri,kan kanseri ve cilt kanseri ile ilgili çalışmalarını tamamlamıştır.kanser çare bulunmayacak bir hastalık değildir.günde 10 tane zeytin , 9 tane incir, 19 tane hurma ,100 gram brokoli,100 gram bezelye,100 gram bamya yiyenler ve bir bardak domates suyu,iki bardak taze sıkılmış limon-portokal-greyfurt-elma suyu içenler hiç bir kanser hastalığına yakalanmaz.prostat kanserine yakalanmak istemeyen beyler ayakta küçük abdestlerini yapmamaları gerekir.ayrıca her cinsel ilişkiden sonra küçük abdestlerini yapmaları şarttır.cilt kanseri için beyaz tenliler yaz aylarında vucutlarına sürecekleri nane ve defne yağı ile güneşte sadece günde en fazla 3 saat kalsalar bile cilt kanserine yakalanmazlar.
  Kanser hasralıkları ile ilgili gerekli çalışmalar devam etmektedir.kemoterapi ve radyoterapi vb yöntemler kanser hastalıklarının ilerlemiş şekillerine modern tıp olarak kansere cevap verememektedir.alternatif(tamamlayıcı) tıp olarak profesyonel bioenerji uzmanı 8 aşamalı olarak enerji aksiyonlarını kanserli hücrelerinin yayılmasını önleyerek,sonra özel formüllü şifalı bitkiler yardımıyla kanserli hücrelerle savaş oluşturacak bitkiler verilebilinir.kanser hastalıklarında alternatif tıp yöntemlerinde bioenerji ve bioterapi ile kullanılması şartır.bioenerji kesinlikle reiki değildir.metafizik uzmanlığı olarak reikiyi kaideye almamaktayız.reiki sembolleri denilenler sadece budist felsefe öğretisidir.reiki sembolleri olan(cho ku rei)-(sei he ki)-(hon sha ze sho nen)bunlar saçmalık ve şirktir.ayrıca uzak doğuda yetişen bazı mantarların kansere iyi gelmesi bilgileri yanlıştır.şifa sadece allahtandır.bioenerji uygulaması 8 aşamalı ve islam fıtratına uygun olarak uygulanmalıdır.piyasada kendini bioenerji uzmanı sanan binlerce insan olması çok şaşırtıcıdır.azerbeycan ve türki cumhuriyetlerden alınan bioenerji sertifikaları ve bioenerji uygulamaları alternatif tıp literatüründe kaideye alınmamaktadır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kanser Hastalıkları Alternatif Forum Tarih
Karaciğer Hastalıkları - Karaciğer Kanseri Hakkında Bilgi Genel Sağlık 29 Ağustos 2011
Kadın hastalıklarında görülen kanser türleri Gebelik ve Annelik 29 Mart 2010
Karaciğer hastalıklarına ve kansere bire bir Genel Sağlık 3 Aralık 2008
Kanserle savaş haftası kısa yazı Eğitim Bilgileri 26 Mart 2014
Sigara İçen Bir İnsanın Akciğer Kanserine Yakalanma Olasılığı Nedir Genel Sağlık 29 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş