Kansız Savaş Kitabı - Osman Özbek

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda DeMSaL tarafından 21 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Kansız Savaş Kitabı - Osman Özbek konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kansız Savaş Osman Özbek Kitap Tanıtımı - Kitap Özeti - Kansız Savaş Kitabı Hakkında
  Kitap Hakkında
  Vatan'a, Cumhuriyet'e ve Laik düzene yönelik iç ve dış tehditlere karşı çıkışlarıyla tanınan emekli Tümgeneral Osman Özbek, ‘RAM ve Silivri Sürgünleri'nin bir devamı olan Kansız Savaş ile okurlarıyla yeniden buluşuyor. Kitabında, Türkiye'deki yıkım ve değişimin şifrelerini ortaya koyan Özbek, içinde yaşadığımız dönemi şöyle özetliyor:

  “TSK'ya ve Yüksek Yargıya karşı sürdürülen savaş bu kurumları görev yapamaz hale getirirken Türkiye'de yeni (!) bir Cumhuriyet kuruluyor. Devletin Kemalist ve devrimci felsefesi terk edilirken ABD ve AB destekli iktidar, 12 Eylül referandumuyla ATATÜRK Cumhuriyeti'ne ‘Son Darbe'yi vurmaya hazırlanıyor.

  Çare, halkımızın bir kez daha ayağa kalkarak meydanlara inmesindedir. Cumhuriyetimizin ve çocuklarımızın hakkını, hukukunu, onurunu ve geleceğini kurtarmak için uyuyup susmayacağız, oturup beklemeyeceğiz. Ayağa kalkıp sesimizi ve haklılığımızı tüm dünyaya haykıracağız, kansız savaşı durdurup darbeyi ve tuzağı boşa çıkartacağız. Unutmayalım, adım ayakta atılır.”

  Kitabın künyesi

  Kansız Savaş - Osman Özbek
  · Karınca Yayınları
  · Basım Tarihi : 07 - 2010
  · ISBN : 978-605-5828-27-1
  · Sayfa Sayısı : 272
  · Etiket Fiyatı : 13.00 TL

  Kitap kapağı


  [​IMG]
   

Bu Sayfayı Paylaş