Kanna Bitkisi Resimleri ve Özellikleri

'Bitki Resimleri' forumunda SeLeN tarafından 15 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kanna Bitkisi Resimleri ve Özellikleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kanna Bitkisi - Kanna Özellikleri - Bitkiler Hakkında - Bitki Özellikleri  Kanna (Sceletium tortuosum), Aizoaceae familyasından, Afrika'nın güneyindeki yarı çöl bölgelerde yetişen ender bir etli (sukkulent) bitki türü.

  [​IMG]

  Tarihçe

  Afrikalı yerliler tarafından tarih öncesi zamanlardan beri ruh halini geliştirici olarak kullanılmıştır.Ek olarak iştah kapatıcı ve fiziksel-zihinsel dayanıklılığı artırıcı olarak çobanlar ve avcılar tarafından kurak bölgelerdeki uzun mesafe yürüyüşlerinde kullanılmıştır.

  Etkileri

  Ilımlı bir zindelik ve öfori duygusu ( yani kendini mutlu,keyifli ve coşkulu hissetme ) verir.Benzersiz özelliği çoğu insanın yaşadığı alışılmış zihinsel gerginliği gevşeterek enerjiyi salıp serbest bırakmasıdır.Kannanın aynı anda hem gevşeme hemde olumlu ruh halini uyarmaya sebep olarak duygusal dengeyi sağlayıcı eşsiz bir kabiliyeti vardır. Toplum içinde rahatlatır, sempati yaratır, sosyal kaynaşma sağlar.Sıkılgan ve çekingenlik hissini azaltır.

  Kullanım Alanları

  Moral bozukluğu, stres, depresyon ve asabiyete iyi gelir.Sigara, içki gibi alışkanlıklardan kurtulmada etkilidir.Nikotin, veya diğer bağımlılık yapan maddelere karşı olaşan şiddetli arzu ve özlemi azaltır. Aynı zamanda bu maddeleri bırakınca oluşan etkileri küçültür.Bunu bu tip kişilerde ciddi oranda düşen serotonin seviyesini yükselterek gerçekleştirir.Diğer kullanım alanları: sosyal fobi,dikkat eksikliği bozukluğu,hiper aktivite, bipolar ve obsessif kompulsif bozukluk.

  Etki Mekanizması

  Kanna , mesembrin adlı bir madde içerir.Mesembrin güçlü bir serotonin gerialım inhibitörüdür, bu şekilde vucutta doğal olarak üretilen nörokimyasal seviyelerini dengeleyerek mutluluk-keyif hissine imkan verir ve stresle başa çıkmaya yardım eder. Vucudumuzdaki serotonin seviyesi yaşanan olaylar ve sıkıntılar,muhtelif maddelerin kullanımına bağlı azalır; sağlık ve ruhsal durumlara göre düşer. Nörokimyasal seviyeleri normalleşmezse sinirli, tahammülsüz,kederli,ve sıkıntılı olma eğilimindeyizdir.Bu durum hayata bakış açımızı kaybettirip ilişkilerin,iş ve kişisel takdirin yozlaşmasına hatta intihar düşüncesine sebep olabilir. Kanna hayatın baskılarıyla başa çıkımaya yardımcı olur ve nihayetinde daha az stresli, daha mutlu hisstemeyi sağlayarak yaşamımızı bir armağan gibi ele alabileceğimiz şekilde bizim psikolojimizi düzenler ,böylece hayatı yeni bir bakışla yaşama fırsatı verir.

  Yan Etkileri

  Herhangi bir yan etkisi yoktur, bağımlılık yapmaz.Antidepresanlarla ve MAO inhibitörleriyle birlikte kullanılmamalıdır.
   

 2. nasıl temin edebilirim kanna bitkisini maliyeti nedir
   

 3. kanna bitkisini nasıl temin edebilirim üçreti ne kadara maal olur acaba
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kanna Bitkisi Resimleri Forum Tarih
Yonca Bitkisinin Faydaları Yararları Nelerdir Şifalı Bitkiler 25 Nisan 2012
Bambu Bitkisinin Çoğaltılması Doğa ve Bitkiler 2 Ocak 2012
Bambu bitkisinin bakımı ve yetiştirilmesi Doğa ve Bitkiler 2 Ocak 2012
Erguvan Bitkisi ve Erguvan Ağacı Hakkında Bilgi ve Resimler Doğa ve Bitkiler 30 Aralık 2011
Bezelye Bitkisindeki Baskın Ve Çekinik Karakterler Konu Dışı Başlıklar 28 Aralık 2011

Bu Sayfayı Paylaş