Kandıra F Tipi Cezaevi

'Marmara Bölgesi' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 3 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kandıra F Tipi Cezaevi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kandıra F Tipi Cezaevi

  [​IMG]

  Kocaeli`ne yaklaşık 20 kilometre uzaktaki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi, 8 yıl önce açıldı.

  Mevzuat gereğince sadece "tehlikeli hükümlü ve tutuklu" statüsündeki kişilerin kaldığı cezaevinde, "Ergenekon" soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli Tuğgeneral Veli Küçük, çıkar amaçlı suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı, Sedat Peker, Vedat Ergin, Erol Evcil, Sami Hoştan, Sedat Şahin bulunuyor. Ayrıca Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink`i öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Ogün Samast ile terör örgütü El Kaide'nin "üst düzey yöneticisi" olduğu gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Louai Sakka da burada kalıyor.

  Toplam 736 kişi kapasiteli fiziki yapısı, elektrik ve elektronik güvenlik sistemleriyle yönetim planı bakımından güvenliği tehdit eden unsurları en aza indirilen, oda sistemine göre inşa edilen cezaevi, 5 bloktan oluşuyor.

  Toplam 114 adet bir ve iki kişilik, 206 adet üç kişilik odaları bulunan cezaevinde, açık ve kapalı spor sahaları, ön görüşme odası, iş atölyeleri, kreş, kantin, anons ve müdahale ekip odası, merkez kontrol odası, kütüphane, yönetim ve hizmet servis büroları ile revir, gözetim odaları, kabul, sevk ve tahliye hizmet büroları, nöbetçi müdür ve baş memur odaları, idare çay ocağı, personel yemekhanesi, mutfak, soğuk hava depoları, jeneratör, çamaşırhane ve sığınak bulunuyor.

  Çoğu tanıdık simaların kaldığı cezaevine bu yıl Kocaeli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından 100 kurs açıldı. Yabancı dil alanında İngilizce ve Fransızca, ahşap boyama, ahşap yakma, kilim dokuma, terzilik, halıcılık, bilgisayar, okuma-yazma, ÖSS hazırlık, gitar, bağlama, seramik, resim, erkek berberliği, aşçılık gibi ihtiyaç duyulan alanlarda açılan kurslara mahkumların çoğu katıldı. Kurslara, cezaları kesinleşmediği için yeni tutuklananlar katılamıyor.

  [​IMG]
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Nisan 2009

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kandıra Tipi Cezaevi Forum Tarih
Zafer İlköğretim Okulu Bilgileri Kandıra Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 19 Mart 2012
Yusufca İlköğretim Okulu Bilgileri Kandıra Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 19 Mart 2012
Taşanbar Köyü İlköğretim Okulu Bilgileri Kandıra Kocaeli Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 19 Mart 2012
Tasvire Hurşit Güneş İlköğretim Okulu Bilgileri Kandıra Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 16 Mart 2012
Seyitaliler Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Kandıra Kocaeli Kocaeli Tanıtımı 16 Mart 2012

Bu Sayfayı Paylaş