Kanadalı Gencin Başı Kesilecek mi ?

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 20 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Kanadalı Gencin Başı Kesilecek mi ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde kız arkadaşı yüzünden girdiği kavgada kardeşi ile birlikte Suriyeli bir genci bıçaklayarak öldüren Suudi asıllı Kanadalı Muhammed Kuheyl’in ailesi bütün umudunu Suudi Kralı Abdullah’ın affına bağladı.

  Suudi mahkemesinin Kanadalı genci başı kesilmek suretiyle ölüm cezasına çarptırması kararının ardından başlayan 80 günlük temyiz süreci de doldu. Türkleri örnek verdi
  Ailenin sözcüsü Ali el Ahmed, Montreal’de yaptığı açıklamada, olay sırasında Muhammed ve kardeşi Sultan’ın 15 kişilik bıçaklı ve sopalı bir çetenin elinden kurtulmaya çalıştığını, kimseyi öldürme niyeti taşımadıklarını ileri sürdü. Suudi asıllı iki kardeşten Sultan Kuheyl de, 200 kırbaç ve 1 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
  El Ahmed şöyle devam etti: "Muhammed Kuheyl’in affedilmesi gerekir. Ölenin ailesi, saygıdeğer bir şekilde Muhammed Kuheyl’i affetti. Suudi Arabistan Kralı, daha önce Türkiye Cumhurbaşkanı ve Başbakanının ricası üzerine iki Türk’ü affetmişti. Muhammed Kuheyl’i de affedebilir. Kanada makamları, bu konuda daha etkili hareket etmeliler. Çünkü zaman aleyhimize işliyor."
  El Ahmed’in iddia ettiği şekilde affedilmiş Türk bulunmuyor. Suudi Arabistan’da Allah’a küfretmek suçundan tutuklanan Türk berber Sabri Boğday, idam cezasına çarptırılmış, peygambere küfretmekle suçlanan Ersin Taze ise tutuklanıp sonra serbest bırakılmıştı. Boğday’ın temyiz süreci hala devam ediyor. 1995 yılında ise uyuşturucu kaçakçısı 53 Türk, dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Başbakan Tansu Çiller’in devreye girip, Nevzat Yalçıntaş’ın özel elçi olarak Riyad’a gönderilmesi sonucu idamdan kurtulmuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kanadalı Gencin Başı Forum Tarih
Kanadalı bilim adamlarından karbon emen cihaz Bilim & Teknoloji 26 Ekim 2008
Sanal Aşkı Yüzünden Intihar Eden Bir Gencin Mektubu Aşk Hikayeleri 22 Nisan 2010
Gencin Birey Olma Savaşı Psikoloji 18 Ekim 2009
Fidye için kaçırılan gencin cesedi bulundu Yurt İçi Haberler 24 Mart 2009
Gencin biri Kabe'de İslami Kıssalar & Hikayeler 7 Mart 2009

Bu Sayfayı Paylaş