Kan davasından Musul’a kaçtı, yine de kurtulamadı

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 31 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Kan davasından Musul’a kaçtı, yine de kurtulamadı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ŞIRNAK’ın Uludere İlçesi'nde iki aile arasında yıllar önce başlayan kan davasınan kaçarak, Irak’ın Musul Kenti'ne yerleşen Ali Gün yine de kurtulamadı.

  Ali Gün ve imam nikahlı eşinin bulunduğu araç silahlı kişilerce tarandı. Saldırıda Ali Gün ölürken imam nikahlı eşi ve Iraklı şoför yaralandı.

  Şırnak’ın Uludere ilçesinde iki aile arasında yıllar önce başlayan kan davasından kaçan Ali Gün Irak’ın Musul kentine giderek burada yaşamaya başladı.

  Gün’ün kan davalıları oldukları belirtilen ve adları öğrenilemeyen 3 kişi, Musul’a giderek Ali Gün ile buluşup barışmak istediklerini söyledi. İmam nikahlı eşi Hatice Özer ile birlikte kiraladığı araçla kan davalıları ile görüşmeye giden Ali Gün’ün bulunduğu araç, buluşma yerine varınca silahlı saldırıya uğradı.

  Ali Gün vücuduna isabet eden kurşunlarla olay yerinde yaşamını yitirirken, Irak’lı şöför ve Gün’ün imam nikahlı eşi Hatice Özer çeşitli yerlerinden yaralandı. Irak’lı şöför Musul’da tedavi altına alınırken, Hatice Özer ise tedavi için imam nikahlı eşinin cenazesi ile birlikte Türkiye’ye getirildi.

  Kimlikleri öğrenilemeyen 3 saldırganın ise Irak güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındığı bildirildi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - davasından Musul’a kaçtı Forum Tarih
Poyrazköy davasından sanıkların ifade verme günü Yurt İçi Haberler 15 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş