Kalp Ritm Bozukluğuna Dikkat

'Genel Sağlık' forumunda Mavi_Sema tarafından 1 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Kalp Ritm Bozukluğuna Dikkat konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kalp Ritm Bozukluğuna Dikkat
  kalp ritm bozuklukları - kalp hastalıkları - kalp ritm bozukluğuna tedavi yöntemleri


  [​IMG]
  Uzmanlar toplumu ve sağlık personelini kalp ritim bozukluğu hakkında bilgilendirmek ve dikkati çekmek için yeni bir girişim başlattı.

  Toplumu kalp ritim bozukluğu hakkında bilgilendirmek ve dikkati çekmek, sağlık personelini bilgilendirmek isteyen uzmanlar,
  www.turkaritmi.com isimli internet sitesi açtı. Kardiyoloji Uzmanı Doç.Dr. Hakan Dinçkal, "Sitemiz konusunda uzmanlar doktorların desteğiyle hazırlandı" dedi.

  Kalp ritim bozukluklarının genel adı olan aritmi, kalbin normalden hızlı ya da yavaş çalışması olarak tanımlanıyor. Ani ölümlerin en önemli nedeni olan kalp ritim bozukluğunu başta pek çok sağlık personeli olmak üzere vatandaşlar yeterince bilmiyor. Giderek artan kalp ritim bozukluğuna dikkat çekmek isteyen uzmanlar, insanları bilgilendirmek amacıyla
  www.turkaritmi.com internet sitesini hizmete sundular.

  HER BİLGİ GÜVENİLİR DEĞİL!

  Sitenin kurucularından Kardiyoloji Uzmanı Doç.Dr. Hakan Dinçkal, sitenin kalp ritim bozukluğu ile ilgilenen kalp doktorlarının pek çoğunun desteği ile hazırlandığına dikkat çekti. Dr. Dinçkal, "İnternetin sağlık için önemi müthiştir. Ancak internet çok geniş bir ortam. Burada sağlıklı bilgi olduğu kadar sadece tevatür seviyesinde bilgiler de gezinmektedir. İnternette medikal sitelerdeki bilgilerin doğruluğunun kontrol edilip edilmediğine dikkat etmeliler" dedi.

  HASTAYA VE DOKTORA HİZMET

  Kalp ritim bozukluğu ile kalp hastalıklarının ayrı düşünülemeyeceğini belirten Dr. Karaca, "Kalp ritim bozukluğunun bir ucunda çarpıntı şikayeti, diğer ucunda ani kardiyak ölüm içeren oldukça geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Fakat bu özel bir ihtisas alanıdır. Pek çok vatandaş ve sağlık personeli halen kalp ritim bozukluğunu yeterince bilmiyor. Bu sitenin hem amacı hastaları, hem de sağlık personelini bilgilendirmek" diye konuştu.

  İSTEDİĞİNİZİ SORUN

  Sitenin interaktif bölümler içerdiğine dikkat çeken Dr. Karaca, forum sayfalarının açılabildiğini ve böylece hastaların ve doktorların merak ettiği her şeyi sorabileceğini kaydetti. Dr. Karaca, şunları söyledi: "İnternet biz doktorlara bilgiyi paylaşma ve ulaşma konusunda ciddi kolaylıklar sağlıyor. Ülkemizde sağlık sektöründe ciddi bir yanlış bilgilendirme ve konunun uzmanı olmayan insanlar tarafında değişik konularda farklı yorumlar yapılmakta. Sitenin amacı doğru bilgileri hem sağlık personeli ile hem de vatandaşlarla paylaşmaktır"
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kalp Ritm Bozukluğuna Forum Tarih
Kalp Hızı Ve Kalp Ritmi Bozuklukları Genel Sağlık 7 Ekim 2010
Stres kalp ritmini bozuyor Genel Sağlık 18 Kasım 2008
Photoshop ile Kalp Atış Ritmi Yapımı Photoshop Dersleri 12 Ekim 2008
Sağlıksız ve düzensiz beslenmenin kalp ve damar sağlığına etkileri nelerdir kısaca Diyet Beslenme 7 Ekim 2017
Türk Kalp Vakfının görevleri maddeler halinde Eğitim Bilgileri 25 Ocak 2017

Bu Sayfayı Paylaş