Kalp hastalarına meditasyon önerisi

'Genel Sağlık' forumunda Dine tarafından 19 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kalp hastalarına meditasyon önerisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre meditasyon[​IMG] kalp hastalarında ölüm riskini yüzde 47 oranında azaltıyor.  American Heart Association'ın toplantısında konuyla ilgili araştırmaları hakkında bilgi veren Amerikalı uzmanlar[​IMG] 201 kişi üzerinde yapılan 9 yıllık araştırmanın[​IMG] kalp hastalıklarının yol açtığı ölümlerin[​IMG] kalp krizlerinin ve inmelerin yüzde 47 oranında azaldığına işaret ettiğini söyledi.

  Wisconsin'deki Medical College ile Maharishi Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada[​IMG] ortalama yaşı 59 olan 201 kişiden meditasyon yapmalarının veya yaşam tarzlarını değiştirmelerinin istendiği[​IMG] meditasyon yapan grubun günde iki kez 20'şer dakikasını buna ayırdığı belirtildi.

  Sonuç olarak meditasyonun hem ölüm oranını azalttığı[​IMG] hem de kan basıncını önemli ölçüde düşürdüğünü ileri süren uzmanlardan Robert Schneider[​IMG] uygulamanın psikolojik açıdan faydalarının da unutulmaması gerektiğini hatırlattı.
  Schneider[​IMG] stresi azaltan bu uygulamanın[​IMG] kalp krizi[​IMG] felç ve kalp hastalıklarından kaynaklanan ölüm oranlarını da aşağıya çektiğinin ilk kez tıbbi bir araştırmayla doğrulandığını söyledi.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kalp hastalarına meditasyon Forum Tarih
Kalp hastalarına ameliyatsız tedavi mudahelesi Genel Sağlık 8 Mayıs 2009
Kalp Hastalarına Ameliyatsız Tedavi Genel Sağlık 4 Mart 2009
Uzmanlardan kalp hastalarına uyarı Genel Sağlık 27 Ocak 2009
Kalp hastalarına özel grip aşısı yolda Genel Sağlık 18 Ocak 2009
Kalp hastalarına soğuk uyarısı Genel Sağlık 2 Ocak 2009

Bu Sayfayı Paylaş