Kalorifer Böceği - Kalorifer Böceği hakkında

'Diğer Hayvanlar' forumunda Dine tarafından 3 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Kalorifer Böceği - Kalorifer Böceği hakkında konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kalorifer Böceği - Kalorifer Böceği hakkında

  [​IMG]


  Kalorifer böcekleri, hamam böceğinin türlerinden bir tanesidir. Halk arasında bazı yörelerde hamam böceği, kalorifer böceği olarak tanınır. Kalorifer böceği çok sıcak ve nemli yerlerde yuva yapmak ve gezmekten hoşlanır. Kalorifer böceği, insanların olduğu her alanda aktif olarak yaşar ve çoğalır. Gıdaların bulunduğu yerlerde kalorifer böceğine daha sık rastlanabilir. Kalorifer böcekleri çok hızlı çoğalır, koloniler halinde yaşar ve gıdanın azaldığı yerlerden toplu şekilde göç ederler. Kalorifer böceğinin en büyük zararı, hastalık taşıyıcı olmasıdır. Çok pis alanlarda gezen, her şeyi yiyebilen böcek buralardaki mikropları üzerinde taşır. Kalorifer böceklerinin bulaştırdığı hastalıkların en başında, verem, dizanteri, hepatit, sarılık, humma, alerjik hastalıklar, mantar hastalıkları gelir. Kalorifer böceği gün içindeki zamanının çoğunu kuytu köşe, yuva, kırık, çatlak alanlarda geçirir. Kalorifer böceğinin bacaklı eklemli, vantuzludur. Tavan ve düz duvarda her yerde gezer. Böceğin iskeleti bedeninin dışında oluşmuştur. Kalorifer böceğinin kanatlı yapısı vardır, fakat uçmaz. Derisi sert, kitin maddesinden oluşmuştur. Kalorifer böceğinin diğer isimleri, kakalak, karafatma, hamam böceğidir. Gece olduğunda sessizlikte ortaya çıkan kalorifer böcekleri, bir gecede bütün binayı gezebilir. Kalorifer böcekleri ölene kadar, 4–5 kez deri değişimi yapar.

  Kalorifer böceği ilaçlama nasıl olur:

  Kalorifer böceği ilaçlaması önce haşerelerin gezindiği ve yuvaların olduğu yerler tespit edilir.Ve arkasından püskürtmeli ilaçlama yapılır.Daha sonra kalorifer böceği ilaçlama dan dolayı ortadan kalksa da aslında tümüyle yok olmuş sayılmaz.Çünkü kalorifer böceğinin bıraktığı larvalar yapılan ilaçlamadan pek etkilenmezler onun için püskürtmeliden sonra muhakkak jel yada tablet kullanılmalıdır.

  Kalorifer böceği ilaçlama kimlere yaptırılmalıdır.

  Kalorifer böcekleri gerekli ilaçlama yetki belgesine sahip olan ve Sağlık Bakanlığından onayı olan ilaçlama servisleri,ilaçlama firmaları ve ilaçlama şirketlerine yaptırılmalıdır.İlaçlama çok ciddi bir iştir.Bu yüzden yanlış ilaçlama yapılmamalıdır.Haşereler ve ilaçlama hakkında bilgisi olmayan fakat sadece ilaçlamayı ucuz yapıyor diye kabul gören ilaçlama firmaları veya şahıs olarak çalışanlara asla güvenmeyin.Lütfen gerekli belgeleri isteyin.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kalorifer Böceği Kalorifer Forum Tarih
Soğuk Bir Kış Gününde Odanın Kaloriferi Kapatlınca Oda Neden Soğur Seviyeli-Ciddi Konular 1 Şubat 2014
Kombi ve Kaloriferlerin Donmaması İçin Ne Yapmalı Pratik Bilgiler 6 Şubat 2012
Kalorifer Yakarken Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir Seviyeli-Ciddi Konular 26 Aralık 2010
Araç Kaloriferinde Son Nokta- Türk İşi Araba Kaloriferi:) Komik Resimler 14 Ekim 2010
Desenli Kalorifer Petekleri Hobiler Ve Videolar 18 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş