Kalemegdan Park Hakkında Bilgi ve Resimleri Belgrad

'Ülkeler Coğrafyası' forumunda DeMSaL tarafından 13 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Kalemegdan Park Hakkında Bilgi ve Resimleri Belgrad konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kalemegdan Park Hakkında - Kalemegdan Park Resimleri - Kalemegdan Park Tarihçesi  Kalemegdan Parkı (Sırpça: Калемегдан), şehre ait bir alan Belgrad çevresinde bir park. Belgrad'ın Stari Grad (Eski kasaba) belediyesindedir.

  Yer

  Kalemegdan, Š umadijanın bitiren sırtının tepesinde jeolojik bar saptanır. Uçurum-gibi sırt, (Sırbistan'a ait Veliko ratno ostrvo) büyük savaş adasına nazır olur, ve Danube'ye Sava nehrinin iki akıntının karışması, ve Belgrade'de en güzel doğal olasılıkların birini yapar. O, Dor& 263'ün çevrelerini sınırlar; (Kuzeyde, ve kuzey-doğu) ol, (Doğuda) Stari Grad, ve Kosan& 269; Ben& 263; Ev Venac (Savamala; Güneyde). Üç cadde tarafından sarılır: Vojvoda Bojovi bulvarı& 263; Bir nakavtın olduğu Tadeuša Košćuškog Nehir kenarı boyunca š kogun ve Pariska'nın ve demiryolunun olduğu yer.

  Tarihçe

  Kalemegdan, çekirdek ve şehir nüfusunun, böylece istihkamın tarihi, en yeni olmuş tarihe kadar istihkamın duvarlarının sadece içinde konsantre olmuş olduğu şehre ait Belgrade alanının ve yüzyıllar boyunca en yaşlı kısmıdır, kendi Belgrade'nin tarihine eşit olur (Gör: Belgrade tarihinin zaman çizgisi). İlk yerleşim, Keltik Scordisci kabilesi tarafından 3üncü İÖ yüzyılda kuruldu. Şehir-istihkam sonra, Romenler tarafından fethedildi, Singidunum olarak bilinen oldu, ve Roma İmparatorluğu'nun, "Barbarca merkezi Avrupa" sınırladığı "Askeri sınır"ın bir parçası olmuş oldu. Singidunum, nehirlerin iki akıntının karışmasında bir tepede güçlendirilen bir kampı Danube ve Sava'ya inşa eden Romen lejyonu IV Flaviae tarafından savunmuş oldu. M.S. 378 ve 441'in arasında dönemde Romen kampı, Goths ve Hunlar tarafından istilalarda defalarca yok edilen oluyordu. Efsane, Sava ve Danube'nin iki akıntının karışmasında Attila'nın ciddi yalanlarının olduğu (İstihkamın altında)ı der. 476 Belgrade'de yeniden, imparatorlukların arasında sınır çizgisi oldu: (Karmaşık imparatorluk) batı Roma İmparatorluğu ve doğu Roma İmparatorluğu, ve Slav Avar, kuzeyde belirtir. Benim, 535'in etrafında istihkamı tekrar inşa ettiğim karmaşık imparator Justinian. Takip eden yüzyıllarda bir istihkam, Avar kuşatmalarının altında devamlı yok olmayı çekti. (Sırplar) Slavlar, ve Avars'ın, sonunda bölgelere ek olarak Belgrade bölgesinde batıda yerleştiriyor olan Sırplar ve diğer Slav kabilelerle Belgrade'den onların "Resmi birlik"i kuzeyde vardı, ve 7'inci yüzyılın başlangıcında Belgrade güneyi. (Veya Beograd, Sırp'ta) Belgrade'nin olduğu isim, hangisi, Sırp'ta sadece değil, ama en Slav lisanlar yollarında bir "Beyaz şehir" veya bir "Beyaz istihkâm", ilk olarak M.S. 878'de bahsedildi. İstihkâm, onun ustalarını değiştirmeyi tuttu: Macaristan, Bulgaristan, ve sonra yeniden Byzantines. İstihkam, 12'inci yüzyıla kadar onun, yeni ortaya çıkan Sırbistan'a ait bir durumun ellerinde düştüğü zaman karmaşık bir kale kaldı.

  [​IMG]

  [​IMG]
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kalemegdan Park Hakkında Forum Tarih
Alışveriş yaparken satın alınacaklar hangi önceliklere göre belirlenir kısaca Sorular ve Cevaplar 7 Aralık 2016
Milli parklar ve özellikleri Doğa ve Bitkiler 16 Mart 2014
Evde temizlik yaparken kullandığımız teknolojik ürünler nelerdir Ev Teknolojileri 18 Şubat 2014
Milli Park Nedir Türkiye'deki Milli Parklar Nelerdir Kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 11 Şubat 2014
Arabaları Kaldırıma Park Etmenin Zararları Nelerdir Trafik Bilgisi & Teknik Bilgiler 11 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş