Kaledibi İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kaledibi İlköğretim Okulu Merkez Trabzon konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kaledibi İlköğretim Okulu Hakkında - Kaledibi İlköğretim Okulu Tanıtımı - Kaledibi İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Kaledibi İlköğretim Okulu Resimleri

  [​IMG]

  Kaledibi İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

  Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Kaledibi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Kaledibi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Kaledibi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Kaledibi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: TRABZON / MERKEZ
  Adı: KALEDİBİ İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: Yalı Mah.Mektep Sok.No : 15
  Telefon Numarası: 4622302332
  Faks Numarası: 4622302332

  Tarihçe:

  Okul, devrin maarif müdürü Tevfik Bey tarafından, 1900 yılında yapımına başlamıştır. 6 yıllık bir inşaattan sonra 1906 yılında ilk adı EKSOTKA diye adlandırılarak açılmıştır. O zamanın okullarından islahane isimli okul 200 öğrencisi ile bu okula aktarılmıştır. Dört derslik olarak yapılmış olan okul 1960 yılında tadilat yapılmak suretiyle 8 derslik haline getirilmiştir.

  Meşrutiyetin ilanı ile okulun adı Kemer-i Hürriyet ,Cumhuriyetin ilanı ile de Cumhuriyet İlkokulu ismini almıştır.

  17.02.1992 Yılında yapımı tamamlanan 8 derslik idare kat, çok amaçlı salon olmak üzere bir ek bina yapılarak iki binada Eğitim-Öğretime devam ederek 1996-1997 yılında 4169 nolu diploma ile beş yıllık öğretimin son mezununu vermiştir. Sekiz yıllık kesintisiz Eğitim-Öğretimin başlaması ile 1997-1998 Eğitim-Öğretim yılında Cumhuriyet İlkokulu Yunus Emre İlkokuluna bağlanarak bir yıl adı Yunus Emre İlköğretim okulu olmuştur.

  1998-1999 Eğitim-Öğretim yılının başında Cumhuriyet İlkokulu Yunus Emre İlkokulundan ayrılarak 4306 sayılı yasa gereği kendi bünyesinde ilköğretim Okulu olmuştur. 06.07.1998 tarihli kararla Cumhuriyet İlkokuluna Kaledibi İlkokulu bağlanarak ismi KALEDİBİ İLKÖĞRETİM OKULU olmuştur.

  Kaledibi İlköğretim Okulu 1998-1999 yılından itibaren anasınıfı ve sekiz yıllık ilköğretime A Blok ve B Blok olmak üzere iki binada ikili eğitim –öğretim yaparak devam etmektedir.
  Kaledibi İlköğretim Okulu 8 yıllık kesintisiz eğitimin 200-2001 eğtim-öğretim yılında 104 öğrenci olarak ilk mezunlarını vermiştir.

  Kurumun Misyonu :

  Okulumuz öğrencilerinin araştırmalarına imkan sağlama, öğrencilerimizi düşündürücü, sorgulayıcı ve kendini de ifade edebileceği tarzda yetiştirmek.


  Kurumun Vizyonu:

  Öğrencilerimizi en güzel yerlerde görmek,ülkemizin geleceğini teslim edeceğimiz emin elleri yaratmak.


  A Bolk

  [​IMG]

  B Blok

  [​IMG]

  Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

  Kaynak : trabzon.meb.gov.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kaledibi İlköğretim Okulu Forum Tarih
Kaledibi Köyü Hakkında Bilgi Olur Erzurum Erzurum Tanıtımı 16 Ocak 2011
Kaledibi Köyü Hakkında Bilgi İskenderun Hatay Hatay Tanıtımı 10 Haziran 2010
Kaledibi Köyü Ünye Ordu Ordu Tanıtımı 19 Nisan 2010
Kaledibi Köyü Merkez Düzce Düzce Tanıtımı 7 Nisan 2010
Kaledibi Köyü Türkoğlu Kahramanmaraş Kahramanmaraş Tanıtımı 5 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş