Kalça Ve Basenler İçin Doğru Egzersizler Hangileridir

'Diyet Beslenme' forumunda SeLeN tarafından 28 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Kalça Ve Basenler İçin Doğru Egzersizler Hangileridir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Kalça Eriten Doğru Egzersizler - Egzersizle Basenlerden Kurtulmanın Yolları - Zayıflamak İçin Doğru Egzersizler  Daha sıkı kaça ve basenlere sahip olmak için doğru egzersizleri doğru şekilde uygulamanız gerekir. Kalça ve basenler için en iyi egzersiz çeşitleri lunge hareketi ve squat egzersizleridir. Bununla birlikte bu egzersizlerin 100.00 farklı çeşitleri bulunmaktadır. Eğer kalça ve basenlerinizin istediğiniz görüntüye kavuşmasını istiyorsanız bu egzersiz türlerinde bazılarını mutlaka egzersiz programınızda bulundurmanız gerekir.

  Kalça Ve Basenler İçin Doğru Egzersizler

  Egzersiz salonlarında en çok uygulanan lunge türü ana lungedir. Bu hareket esnasında ayakta bacaklar kapalı durulurken bir bacak biraz daha öne atılır ve bu pozisyonda geride kalan bacağın üzerine çökülür. Bu harelet basen ve kalça bölgenizin çalışmasına yardımcı olur. Buna karşılık bu basit lunge hareketi kalçanın kapasitesinin sadece 1/3’ünün çalışmasını sağlar. Kalçayı tamamen çalıştırmak için örneğin bacağı çaprazlama açarak lunge pozisyonunu uygulamak daha faydalı olacaktır.

  Squat hareketinde kiş basitler bacaklarını bitişik tutar ve dizlerini kırar. Bu şekilde çömelip kalkma hareketlerine squat adı verilir. Squat hareketlerinin de farklı çeşitleri bulunmaktadır. Her farklı squat hareketinin kalça ve basen üzerindeki etkileri de farklı olacaktır. Örneğin sağ bacağı hafif öne atılması ile birlikte uygulanan squat farklı basen ve kalça kaslarının çalışmasına yardımcı olur.

  Kalça Ve Basenler İçin Doğru Egzersizler

  Squat ve lunge egzersizleri kalça ve basen kaslarının çalışmasında en etkili iki egzersiz türüdür. Bununla birlikte bu egzersizler de birçok alt türe bölünmektedir. Bu nedenle kalça ve basenleriniz için en uygun squat ve lunge hareketini uygulamak için mutlaka bir spor eğitmeninden yardım alın. Bu hareketleri yapmaya başladıktan kısa bir süre sonra basen ve kalçalarınızın sıkılaştığını fark edeceksiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Kalça Basenler İçin Forum Tarih
"Kalça ve Basenler Nasıl Zayıflar?" Diyet Beslenme 6 Ekim 2008
Kalça ve basenler nasil zayiflar? Güzellik & Bakım 27 Ağustos 2008
Kalça Eritme Hareketleri, Kalça Eritmek için Hareketler Diyet Beslenme 6 Temmuz 2013
Kalça Kaslarını Çalıştırma Hareketleri Güzellik & Bakım 26 Ağustos 2011
Omuz ve Kalça Kaslarını Çalıştırma Hareketleri Diyet Beslenme 30 Mayıs 2011

Bu Sayfayı Paylaş